Fryderyki 2021. Kiedy odbędzie się gala? Gdzie będzie można ją obejrzeć?

Tegoroczna gala rozdania Fryderyków zbliża się wielkimi krokami. W trakcie wydarzenia zaprezentują się m.in. sanah, Natalia Nykiel, Kayah, Mela Koteluk i Kasia Lins. Kiedy odbędzie się to jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w Polsce? Gdzie będzie można obejrzeć transmisję? Podpowiadamy.

Fryderyki przyznawane są przez polską Akademię Fonograficzną, powołaną przez Związek Producentów Audio-Video. Artyści otrzymują statuetki za najważniejsze osiągnięcia na rynku fonograficznym w Polsce. Po raz pierwszy nagrody te wręczono w 1995 roku.

Zobacz wideo Inspiracja czy ciężka praca, czyli skąd biorą się najlepsze pomysły. Wywiad z Krzysztofem Zalewskim [Popkultura Extra]

"To jedyna nagroda obejmująca tak szerokie spektrum gatunków muzycznych, w tym muzykę poważną i jazz. Laureaci wyłaniani są przez grono składające się z ponad 1500 muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych, dziennikarzy i przedstawicieli branży fonograficznej, zrzeszonych w Akademii Fonograficznej. To właśnie członkowie Akademii każdego roku nominują i nagradzają artystów i twórców w drodze tajnego, dwuetapowego głosowania internetowego" - czytamy na stronie wydarzenia.

Z pełną listą nominowanych do tegorocznych Fryderyków można zapoznać się tutaj.

Dusty HillNie żyje basista zespołu ZZ Top. Dusty Hill miał 72 lata zes

Fryderyki 2021. Kogo usłyszymy na tegorocznej gali?

Organizatorzy wydarzenia zapowiedzieli, że tym roku na scenie Fryderyków zaprezentują się znakomite polskie artystki, a wśród nich: sanah, Margaret, Natalia Nykiel i Lanberry, a także - w duetach - Kayah i Viki Gabor, Hania Rani wspólnie z Melą Koteluk, Natalia Szroeder (towarzyszyć będzie jej Ralph Kaminski), Kasia Lins (z Vito Bambino), Ania Dąbrowska (z którą muzykować będzie Gromee) oraz Natalia Przybysz (ze Skubasem). W trakcie gali wystąpią również Krzysztof Zalewski, Sobel i zespół Nocny Kochanek.

Fani Britney Spears, protestują pod pomnikiem Lincolna podczas wiecu 'Free Britney' w Waszyngtonie. Wiece odbywają się w całym kraju, odkąd gwiazda popu stara się o uwolnienie spod kurateli ojca w sądzie.Prawnik Britney Spears składa wniosek o odsunięcie ojca od majątku gwiazdy

Fryderyki 2021. Gdzie oglądać?

Tegoroczna gala wręczenia Fryderyków w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej odbędzie się z udziałem publiczności 5 sierpnia w szczecińskiej Netto Arenie. Wydarzenie poprowadzą Marcin Prokop, Gabi Drzewiecka, Mery Spolsky i Robert Karpowicz.

Chętni do uczestniczenia w koncercie galowym Fryderyk Festiwalu mogą nabyć wejściówki na stronach: eBilet.pl, eventim, kupbilecik.pl oraz bilety.fm.

Transmisję z wydarzenia będzie można obejrzeć także w telewizji TVN oraz online pośrednictwem platformy Player i na portalu Onet. Relację z imprezy będzie można śledzić także na antenie Radia Zet oraz w mediach społecznościowych Fryderyk Festiwal. TVN pokaże koncert galowy o godz. 21:00.

PinkPink chce zapłacić grzywnę za szczypiornistki z Norwegii

Więcej o: