Owsiak otworzył Pol'and'Rock. Mówił o "politycznym buractwie". Tłum odpowiedział: J***ć PiS!

Wystartowała 27. edycja Pol'and'Rock Festiwal. Wydarzenie tradycyjnie otworzył Jurek Owsiak, który zwrócił się bezpośrednio do uczestników festiwalu. Owsiak poprosił o minutę ciszy dla ofiar pandemii COVID-19, ale mówił także o braku zgody na zło i "polityczne buractwo". W pewnym momencie jego wystąpienia uczestnicy koncertu zaczęli skandować hasło "j***ć PiS".

Pol'and'Rock Festiwal powrócił po rocznej przerwie spowodowanej COVID-19. W tym roku festiwal odbywa się na Lotnisku Makowice-Płoty (woj. zachodniopomorskie), a nie w Kostrzynie nad Odrą. Na uczestników wydarzenia czekają trzy dni muzyki i występy takich artystów jak: Dżem, Vavamuffin, czy Kasia Kowalska. 

Zobacz wideo PO poprze decyzję PiS? "Nie mamy zaufania do tego rządu, ale mamy do ekspertów"

Pol'and'Rock Festiwal powrócił. Jurek Owsiak poprosił o minutę ciszy

Inauguracja festiwalu nastąpiła w czwartek o godz. 15:00. Na scenie pojawił się Jurek Owsiak, organizator festiwalu oraz założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Zobaczyć Was, to jak zobaczyć boga, kimkolwiek by był - powiedział Owsiak w pierwszych słowach do uczestników wydarzenia.  

- Jesteśmy razem! To jest tak ważne, zwłaszcza kiedy są trudne chwile i kiedy musimy patrzeć, co się dzieje obok nas i nie mamy na to najmniejszego wpływu, a nie raz żadnego - stwierdził ze sceny. 

Owsiak zwrócił uwagę publiczności, że z powodu pandemii koronawirusa nie każdy mógł przyjechać na tegoroczny festiwal. - Teraz bardzo proszę o ciszę. Nie wszyscy mogli przyjechać. Nie wszyscy mogli, ponieważ zabrał ich COVID. Bardzo proszę, abyście przez 30 sekund o nich wszystkich pomyśleli - zaapelował. 

Owsiak: "Nie zgadzajcie się ze złem". Tłum odpowiedział hasłem ze Strajku Kobiet

Jurek Owsiak podkreślił, że Pol'and'Rock Festiwal (wcześniej znany jako Przystanek Woodstock) powstał 27 lat temu i jego uczestnicy każdego roku tworzyli społeczność obywatelską, która nie poddawała się niczemu. - Znowu stanowimy miejsce, gdzie potrafimy być ze sobą tolerancyjni, piękni i mili […] Nie pytam was o politykę, pytam o miłość, przyjaźń i muzykę. To są ważne elementy naszego bycia ze sobą. I to będzie razem z wami przez te kilka dni - zaznaczył.

Podkreślił również, że uczestnicy festiwalu tworzą społeczność, która powinna "postawić kropkę nad i dzisiejszym czasom". - Nie godzić się na chamówę, na to, co nas niestety otacza - na momentami nieprawdopodobne polityczne buractwo. Nie zgadzajcie się ze złem, a jeżeli coś jest fajnego, to wspierajcie to - zawołał. 

W tym momencie publiczność odpowiedział mu, skandując hasło "j***ć PiS", które stało się popularne w trackie Strajku Kobiet po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. - Aha, chcecie bis - odpowiedział Owsiak, po czym zaprosił na scenę pierwszy zespół na tegorocznym festiwalu. 

Więcej o: