Billie Eilish wydała drugą płytę "Happier Than Ever". "Chcę, by słuchacze powiedzieli: Czuję to samo"

Wyczekiwane drugie solowe wydawnictwo Billie Eilish "Happier Than Ever" już tu jest! Krążek będzie dostępny przez miesiąc na wyłączność w sklepach sieci Empik, empik.com oraz we wszystkich serwisach cyfrowych. - Chciałam zrobić bardzo ponadczasowy album, który nie będzie ponadczasowy tylko w odbiorze słuchaczy, ale też dla mnie samej - mówi 19-letnia wokalistka.

Pierwszy singiel zapowiadający nowy album Billie Eilish, "Your Power", zadebiutował na 10. miejscu Billboard Hot 100, a w ciągu dwóch tygodni od premiery zgromadził ponad 150 mln streamów. Na początku czerwca do serwisów cyfrowych trafiła kolejna zapowiedź płyty, utwór "Lost Cause". Natomiast w lipcu swoją premierę miał singiel "NDA", do którego powstał mroczny i widowiskowy teledysk wyreżyserowany przez artystkę. Najnowszy album został w całości napisany przez Billie i jej brata FINNEASA, który jest także producentem wydawnictwa.

Zobacz wideo My ich też, bardzo! Męskie Granie Orkiestra 2021 to trzy zupełnie różne osobowości - i pięknie się zgrali

Billie Eilish wraca z kolejnym albumem. Inspiracje? Sinatra, London, Lee

- Czerpałam sporo inspiracji z twórczości znacznie starszych ode mnie artystów, których słuchałam, gdy byłam młodsza: Julie London, Frank Sinatra, Peggy Lee. Utwory na płycie są naprawdę różnorodne. Każdy z nich jest inny, ale jednocześnie razem tworzy spójną całość. Dla mnie jest to naprawdę kluczowe, by rzeczy, które wydaję, brzmiały jak ten sam projekt, ale jednocześnie by nie było wrażenia, że tworzę jeden utwór w kółko - wspomina Billie Eilish.

Najbardziej uszczęśliwiłoby mnie, gdyby ludzie po wysłuchaniu płyty mogli powiedzieć: „O Boże, czuję dokładnie to samo. Nie zdawałem/zdawałam sobie z tego sprawy, ale naprawdę tak to czuję". I może gdyby po przesłuchaniu dokonali w swoim życiu zmiany, która ich uszczęśliwi. Nie chcę wchodzić bardziej w szczegóły, bo chcę zostawić tę decyzję słuchaczowi. Nie chcę nikomu wszczepiać pomysłów do głowy, bo chciałabym, by każdy miał w pełni poczucie, że jego interpretacja jest tą właściwą

- dodaje artystka w wywiadzie udzielonym VEVO. 

 

Na początku 2021 Billie zdobyła dwie nagrody Grammy: za Nagranie roku ("everything i wanted") oraz Najlepszy utwór napisany do medium wizualnego ("No Time To Die"). W lutym na Apple TV+ odbyła się premiera filmu dokumentalnego "Billie Eilish: świat lekko zamglony" w reżyserii R.J. Cutlera. W maju do sprzedaży trafił książkowy debiut artystki – "BILLIE EILISH", czyli zachwycająca wizualna opowieść o życiu gwiazdy. Polskim wydawcą jest SQN. Fani w książce mogą oglądać setki niepublikowanych wcześniej zdjęć, osobiście wybranych przez Billie. 

Billie Eilish zyskała rozgłos za sprawą singla "Ocean Eyes" w 2015 i od tej pory przekracza kolejne bariery za sprawą swojej twórczości łamiącej wszelkie konwencje gatunkowe. W 2019 roku ukazał się jej debiutancki album "WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?", który zadebiutował na szczycie Billboard 200 w Stanach oraz innych listach sprzedaży w 17 krajach. Stał się także najpopularniejszym albumem roku w serwisach cyfrowych. Krążek został w całości napisany, wyprodukowany i nagrany w rodzinnym domu Billie w Los Angeles wspólnie z bratem Finneasem.

Billie Eilish przeszła do historii jako najmłodsza artystka, która otrzymała nominacje i nagrody Grammy w czterech najważniejszych kategoriach: Najlepszy nowy artysta, Album roku, Nagranie roku, Piosenka roku. Dodatkowo otrzymała nagrodę w kategorii Najlepszy album wokalny pop. Billie okazała się także najmłodszym artystą, który napisał i nagrał motyw do filmu o Jamesie Bondzie, "No Time To Die". Również podczas tegorocznej ceremonii Grammy Billie Eilish mogła cieszyć się nagrodą – tym razem w jej ręce trafiły statuetki za Nagranie roku ("everything i wanted") oraz Najlepsza piosenka napisana dla medium wizualnego ("No Time To Die").

Więcej o: