Wolska chce, żebyśmy poczuli "Miętę". Jest już nowy singiel młodej polskiej artystki

Kiedy Wolska debiutowała w marcu, a w mediach pojawiała się informacja, że napisała ponad 200 piosenek i wciąż tworzy kolejne, zdarzały się głosy niedowiarków: "jak to możliwe?, może nie pisze tych piosenek sama?, ktoś jej pewnie pomaga.". Nowy, w pełni autorski utwór "Mięta" to dowód na to, że da się samemu - i że Wolska świetnie radzi sobie nie tylko wokalnie, ale również kompozytorsko. Jak sama mówi, "pomysłów w głowie ma całą masę i wciąż przychodzą nowe".

"Mięta" zawiera elementy, które powinien zawierać przebój. Obok chwytliwego refrenu mamy tu kolejny szczery, pełen własnych przeżyć i obserwacji przekaz. To trzeci singiel Wolskiej (po utworach "Telefon" i "Kaput!"), który tym razem wyprodukował duet Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski z Plastic Production. Wolska w nowym utworze nie tylko zaśpiewała wszystkie partie wokalne, ale również zagrała na skrzypcach.

Zobacz wideo Męskie Granie 2021. "I Ciebie też, bardzo" to zupełnie inny singiel, niż się spodziewaliśmy. I bardzo dobrze

"Mięta". Poznajcie Wolską, młody i świeży głos na polskiej scenie

Marysia Jagłowska, czyli artystka, która odpowiada za oprawę graficzną ostatnich singli Wolskiej, po raz kolejny stworzyła charakterystyczne i ciekawe wideo, które znakomicie ilustruje piosenkę "Mięta". 

 

Patrycja Wolska zdradzała talenty artystyczne od najmłodszych lat. W wieku 3 lat zaczęła uczęszczać na pierwsze zajęcia teatralno-muzyczne. Od 7. roku życia gra na skrzypcach. Swoją pierwszą kompozycję napisała w wieku 8 lat. Dziś ma lat 20 i ponad 200 napisanych utworów, które czekają, by ujrzeć światło dzienne. Uczennica klasy skrzypiec w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. i Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego w Płocku. Obecnie, przygotowując kolejne kompozycje, sięga także po ukulele, piano i gitarę.

Autorka tekstów w języku polskim, angielskim, francuskim i hiszpańskim. Szkoliła się w zakresie śpiewu klasycznego i przez wiele lat związana była z chórem młodzieżowym, gdzie śpiewała jako solistka zarówno w repertuarze klasycznym, jak i rozrywkowym. Na swoim koncie ma także występy na międzynarodowych konkursach w całej Europie, gdzie z zespołem zdobywała wiele cennych nagród.

Jej debiutancki singiel "Telefon", przygotowany wspólnie z młodym producentem Piotrem Lewandowskim, ukazał się 18 marca 2021 roku. Autorka, która nie zna świata bez nowych technologii, zwraca naszą uwagę na to, że to, co najważniejsze, dzieje się w świecie realnym. Do utworu powstał teledysk przygotowany przez reżysera i scenarzystę Adama Romanowskiego, który w obrazie zwraca uwagę na różnice między światem realnym a wirtualnym. Historia dwojga młodych ludzi, którzy próbują się porozumieć, została zaprezentowana w stylistyce retro, z wykorzystaniem zdjęć wyświetlanych bezpośrednio z analogowego rzutnika.

 
Więcej o: