Jacek Cygan nie miał pojęcia o zmianie w czołówce "Klanu". Widzowie nie usłyszą już Rynkowskiego

Od lat czołówce "Klanu" towarzyszy piosenka "Życie jest nowelą" autorstwa Jacka Cygana i Krzesimira Dębskiego. Jednak z okazji ćwierćwiecza emisji serialu, postanowiono odświeżyć czołówkę i zamiast głosu Ryszarda Rynkowskiego, widzowie usłyszą tę piosenkę w wykonaniu bohaterek serialu. Jacek Cygan o tej zmianie dowiedział się dopiero w rozmowie z Wirtualną Polską i był tą decyzją wyraźnie zaskoczony.

Zmiana dotycząca czołówki popularnego serialu zaskoczyła Jacka Cygana. Okazało się, że nie miał pojęcia o tym, że utwór zostanie nieco zmieniony.

Zobacz wideo Inspiracja czy ciężka praca, czyli skąd biorą się najlepsze pomysły. Wywiad z Krzysztofem Zalewskim [Popkultura Extra]

Jacek Cygan nie miał pojęcia o zmianie w czołówce serialu "Klan". Był wyraźnie zaskoczony

Widzowie "Klanu" nie usłyszą już Ryszarda Rynkowskiego w czołówce popularnego serialu. Zastąpią go Izabela Trojanowska oraz Kaja Paschalska. O zmianie czołówki nie wiedział nic Jacek Cygan - twórca utworu.

- Dowiaduję się o tym od pana. To smutne. To dla mnie kolejny znak złych obyczajów - jak to jest możliwe, że nie powiadamia się autora o tym, że jego piosenka w pierwotnej formie schodzi z ekranu po tylu latach? Grzecznie i przyzwoicie byłoby dać mi o tym znać - powiedział Wirtualnej Polsce Jacek Cygan.  

Jacek Cygan o nowej wersji piosenki "Życie jest nowelą": Myślę, że mógłbym coś wnieść do nowej wersji piosenki

Zapytany o to, czy nikt nie poprosił go o udział w tej zmianie, stwierdził, że niestety nie. - Szkoda. Myślę, że mógłbym coś wnieść do nowej wersji piosenki, jeśli już taka jest potrzebna. W końcu jestem jej autorem. No ale trudno, już po herbacie albo jak mawiał Andrzej Poniedzielski, po kompocie. No i wychodzi na to, że "życie jest nowelą, raz przyjazną, a raz wrogą..." - powiedział twórca utworu.

Jacek Cygan to znany kompozytor piosenek. Na swoim koncie ma nie tylko "Życie jest nowelą" do czołówki "Klanu", ale też "To nie ja" - czyli piosenkę, z którą Edyta Górniak wystąpiła w  9. Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku, zdobywając wówczas drugie miejsce.

Więcej o: