Teledysk do "Miłości" Andrzeja Piasecznego z nagrodą w Rzymie. Doceniono go także w Niemczech i Anglii

Teledysk do piosenki "Miłość" Andrzeja Piasecznego zdobył nagrodę International Music Video Award Rome 2021. Nie tylko Włosi docenili klip Piaska. Polskiego artystę nominowano także do IMVA Munich 2021 i IMVA London 2021.

"Miłość" to drugi singiel z najnowszej płyty Andrzeja Piasecznego "50/50", która ukazała się w maju tego roku. Za tekst piosenki odpowiada wokalista, z kolei muzykę skomponowała Majka Jeżowska

Zobacz wideo Andrzej Piaseczny ma chłopaka? „Nie chcę niczego ukrywać"

"Miłość" Andrzeja Piasecznego podbiła serca Włochów

Teledysk wyreżyserowany przez Helenę Ganjalyan i Bartosza Szpaka został nagrodzony w Rzymie w ramach nagród International Music Video Award Rome 2021 w kategorii najlepszy teledysk LGBT. Okazuje się, że teledysk przypadł do gustu również Anglikom oraz Niemcom, którzy nominowali klip do nagrody IMVA Munich 2021 i IMVA London 2021. Zwycięstwo w konkursie we Włoszech skomentowała współautorka utworu.

 

- Rzym to miasto otwarte na różnorodność, które doceniło "Miłość" i wcale się nie dziwię! Zwyczajna historia dwóch zakochanych w sobie chłopaków, zakończona ślubem, pięknie sfilmowana przez zawodowców. Uważam, że każda miłość jeśli jest szczera, jest piękna - powiedziała w rozmowie z "Super Expressem" Majka Jeżowska. 

Andrzej Piaseczny o coming oucie: Zobaczyłem, że chcę i muszę włączyć się w nurt mówienia o tym głośno

Andrzej Piaseczny dokonał coming outu w maju 2021 roku, a w rozmowie z magazynem "Replika" wyjaśnił, dlaczego zdecydował się na to właśnie w tym czasie. - Przelała się pewna czara goryczy - zaczął artysta. - Myślałem, że to będzie powolny, ale progres, który będzie się toczył bez mojego udziału. Tymczasem zobaczyłem, że ludzie typu Czarnek chcą nas cofnąć. No, tak, byłem trochę leniem - przyznał Andrzej Piaseczny. I dodał:

Doszliśmy do momentu, w którym powiedzenie: 'Jestem gejem. Mnie też zależy na równości', stało się kwestią z jednej strony postawy politycznej, a z drugiej po prostu przyzwoitości. Zobaczyłem, że chcę i muszę włączyć się w nurt mówienia o tym głośno.
Więcej o: