Premier Czech chwali się, że był na koncercie Ewy Farnej. Wokalistka mu odpowiada: Czuję się wykorzystana

Ewa Farna pochodzi z polskiej rodziny mieszkającej na Zaolziu i jest popularna zarówno w Polsce, jak i w Czechach. Na jej koncercie w Trebivlicach pojawił się ostatnio premier Republiki Czeskiej. To, że się tym pochwalił w mediach, nie spodobało się piosenkarce.

"Bardzo podobał mi się koncert Ewy Farnej w Trebívlicach" - napisał premier Andrej Babiš. W mediach społecznościowych zamieścił swoje zdjęcie na tle sceny - teoretycznie robi sobie selfie, ale tak naprawdę fotografowany jest przez trzecią osobę. 

Męskie Granie, Gdynia, 2017. Brodka Brodka zaśpiewała Kazika tak, że wszyscy oniemieli. Męskie Granie takich niespodzianek dało nam więcej

Premier pozuje, Ewa Farna reaguje

Na wpis polityka zareagowała Ewa Farna. Wokalistka wyraziła swoje niezadowolenie z tego, że premier wykorzystał jej koncert do "robienia" polityki - w Republice Czeskiej trwa właśnie kampania wyborcza przed październikowymi wyborami. Farna skomentowała post Babisa: 

Staram się łączyć ludzi muzyką, a nie robić politykę w czasie koncertów. Jest mi źle z tym, że ją tam sprowadziłeś. Czuję się wykorzystana.
Zobacz wideo Męskie Granie poszerza muzyczne horyzonty. Tych artystów warto mieć na oku

Farna, która obecnie gra cykl koncertów po obu stronach polsko-czeskiej granicy, od kilku miesięcy singlem "Ciało" promuje swoją szóstą polskojęzyczną płytę. Utwór ma uwrażliwiać na tematykę podziwu wobec ciała i akceptacji na nim tych zmian, na które nie mamy wpływu. - Chodzi o celebrowanie ciała pod względem jego funkcjonowania, a nie tylko estetyki, do której świat nas mocno pcha - tłumaczyła w momencie premiery "Ciała" piosenkarka, która jest niewątpliwie jedną z najpopularniejszych wokalistek w Polsce i Czechach.

Jej utwory zostały odsłuchane ponad 30 milionów razy na Spotify, a teledyski zyskały ponad 300 milionów wyświetleń na YouTube. Jej wizerunek znalazł się także w czerwcu tego roku na billboardzie na Manhattanie w Nowym Jorku. To część nowej kampanii serwisu stremingowego Spotify, mającej promować muzykę tworzoną przez kobiety z różnych krajów świata.

Męskie Granie 2020 "Jest to czadowa wersja" - mówił o tym coverze w zeszłym roku Igo. Męskie Granie wraca na trasę

Farna jest także kompozytorką, autorką tekstów, producentką, a czasami nawet aktorką. W 2019 roku spróbowała swoich sił w czeskim filmie "Uzly a pomerance", gdzie zagrała rolę drugoplanową.

Więcej o: