Koniec duetu Bass Astral x Igo. Ogłaszają ostatnią trasę koncertową

Po sześciu latach muzycznych sukcesów producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek podjęli wspólną decyzję, że pora rozwiązać grupę Bass Astral X Igo. Muzycy postanowili pożegnać się z fanami ostatnią trasą koncertową, która rusza już we wrześniu - bilety na niektóre koncerty już się wyprzedały!

Duet Bass Astral x Igo ogłosił właśnie zakończenie działalności i ostatnią wspólną trasę koncertową Bass Astral x Igo Ensemble: Last Dance, podczas której usłyszycie największe ich przeboje w zupełnie nowych aranżacjach, a także utwory z ich nadchodzącej płyty "Satellite", która ukaże się już 27 sierpnia.

Zobacz wideo Męskie Granie poszerza muzyczne horyzonty. Tych artystów warto mieć na oku

Bass Astral X Igo kończy działalność

"Poznaliśmy się w bardzo młodym wieku. Pracujemy ze sobą nieprzerwanie od 12 lat. Wspólnie zaczynaliśmy w Clock Machine, by parę lat później założyć Bass Astral x Igo. Przez te lata wydarzyło się naprawdę sporo" - czytamy na początku oświadczenia zespołu.

Producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek wspominają swoją dotychczasową współpracę: Nasza wspólna podróż to droga od grania na ulicy, plaży, w najmniejszych klubach dla dosłownie kilku osób, do zagrania na niemal wszystkich największych polskich festiwalach, czy dla wypełnionych po brzegi największych sal w naszym kraju. To droga pełna sukcesów, ale także pouczających potknięć. To godziny wspólnej pracy, zarówno tej, którą widzicie na koncertach, ale także poza nimi. Godziny spędzone w studiu, na rozmowach, wspólnym komponowaniu, czas poświęcony na próby, sesje zdjęciowe, teledyski czy wywiady — czytamy dalej w oświadczeniu.

"Ta droga to także możliwość poznania naprawdę niesamowitych ludzi, wspaniałych inspirujących postaci, nawiązania długoletnich przyjaźni" - podkreślają i tłumaczą swoją decyzję:

Przychodzi jednak moment, kiedy docierasz do rozstaju dróg i musisz podjąć decyzję, w którą stronę pragniesz podążać. Podjęliśmy więc wspólną decyzję o rozwiązaniu zespołu Bass Astral x Igo. Jednocześnie mamy nadzieję, że nowe drogi zaprowadzą nas w nieznane i z ciekawością wypatrujemy, co przyniesie los.

Zwracają się także do swoich słuchaczy:

Chcielibyśmy Wam podziękować za te wspólne 6 lat. Gdyby nie Wy — nie byłoby nas. Dziękujemy za wsparcie, które nie raz dawało "kopa" do dalszej pracy, za wszelkie wyrazy sympatii, inspirujące rozmowy i spotkania. Dziękujemy, że zawsze jesteście z nami!

Zapraszają też na swoją ostatnią trasę koncertową, która zaczyna się już 3 września w Krakowie. Warto szybko kupić bilety, które dostępne są tutaj, bo wejściówki na występy w Łodzi i Warszawie już się wyprzedały!

Ostatnia trasa koncertowa Bass Astral x Igo Ensemble: Last Dance

 • 3 września / Kraków / Centrum Sportu Parkowa
 • 4 września / Katowice / MCK
 • 5 września / Wrocław / Plac przed Impartem
 • 10 września / Gdańsk / Plac Zebrań Ludowych
 • 11 września / Poznań / Park Starego Browaru
 • 18 września / Lublin / Plener Lublin
 • 19 września / Warszawa / Błonia Stadionu Narodowego / SOLD OUT
 • 20 września / Warszawa / Błonia Stadionu Narodowego
 • 22 września / Łódź / Wytwórnia
 • 23 września / Łódź / Wytwórnia / SOLD OUT
 • 3 października / Bydgoszcz / Łuczniczka

Materiały promocyjne /Materiały promocyjne / Ostatnia trasa koncertowa Bass Astral x Igo

Kuba Tracz i Igor Walaszek swoje pierwsze kroki na muzycznej scenie stawiali w rockowym zespole Clock Machine. Dzięki temu, że nie mieli wcześniej do czynienia z muzyką elektroniczną, wnoszą do niej zupełnie nowe rozwiązania, dalekie od mód i trendów panujących w tej stylistyce. Ich koncerty to pełne tańca i improwizacji live acty, które przyciągają i czarują publiczność w Polsce i za granicą. Duet ma na koncie dwa albumy długogrające. W 2016 roku zadebiutowali krążkiem "Discobolus", a w marcu 2018 roku wyruszyli w trasę, by promować drugą płytę - "Orell". W przeciągu sześciu lat działalności zespół zagrał na największych polskich festiwalach, m.in. Open'er Festival, Audioriver, Kraków Live Festival, czy OFF Festival. Duet pojawił się również na trasie Męskiego Grania, a Igo dwukrotnie znalazł się wśród członków MGO. Zespół ma także na koncie minitrasę w ramach projektu Bass Astral x Igo Orchestra, w którym artyści połączyli elektroniczne brzmienia z muzyką klasyczną. Duetowi na scenie towarzyszył kwartet smyczkowy, sekcja dęta oraz sekcja rytmiczna. W 2020 roku Igor i Kuba zaprosili do współpracy muzyków, z którymi stworzyli projekt Bass Astral x Igo Ensemble.

Więcej o: