U Tadeusza Rydzyka zagra Bayer Full. Zbliża się piknik dla słuchaczy Radia Maryja

Po raz 13. sympatycy Radia Maryja i telewizji Trwam spotkają się na pikniku "Dziękczynienie w Rodzinie". Impreza odbędzie się na początku września w Toruniu. Uczestnicy wezmą udział we wspólnych nabożeństwach i będą bawić się przy dźwiękach disco polo.

Piknik słuchaczy Radia Maryja tradycyjnie odbędzie się w pierwszą sobotę września w okolicach Portu Drzewnego w Toruniu, gdzie mieści się m.in. sanktuarium i Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, powstałe z inicjatywy Tadeusza Rydzyka.

Zobacz wideo "Ten cały przeklęty dwór watykański trzeba rozsadzić"

Piknik Radia Maryja. Zagra Sławomir Świerzyński z grupą Bayer Full

Tegoroczne "Dziękczynienie w Rodzinie" rozpocznie się 4 września od uroczystej mszy świętej, którą o godz. 11 odprawi biskup toruński Wiesław Śmigiel. Na godz. 17 zapowiadana jest procesja różańcowa.

Między nabożeństwami odbędzie się część artystyczna: na scenie pikniku zaprezentują się romski muzyk Bogdan Trojanek i Zespół Terne Roma oraz Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Po nich wystąpi jedna z największych gwiazd disco polo - grupa Bayer Full, znana z przebojów takich jak "Majteczki w kropeczki", "Wszyscy Polacy" i "Blondyneczka".

Sławomir Świerzyński lider Bayer Full "GW": Lider Bayer Full nielegalnie rozpowszechniał film o Janie Pawle II

13. "Dziękczynienie w Rodzinie". Co jeszcze zaplanowano w ramach wydarzenia?

Jak zapowiadają redemptoryści, uczestnicy "Dziękczynienia..." będą mogli posilić się przy stoiskach gastronomicznych ze zdrową żywnością, potrawami z grilla czy przysmakami kuchni polowej. W trakcie wydarzenia dostępna będzie też kawiarnia, księgarnia oraz stanowiska Fundacji Nasza Przyszłość, a studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu będą opowiadać o tym, jak przebiega nauka na tej uczelni. Na najmłodszych zaś czeka miasteczko nauki i zabaw przygotowane przez Państwową Straż Pożarną. Wydarzenie otrzymało honorowy patronat prezydenta Torunia Michała Zaleskiego.

Szykuje się proces przeciwko popularnemu zespołowi disco polo Będzie proces przeciwko Bayer Full. "Chciałbym położyć kres mistyfikacji"

Więcej o: