U Tadeusza Rydzyka zagra Bayer Full. Zbliża się piknik dla słuchaczy Radia Maryja

Po raz 13. sympatycy Radia Maryja i telewizji Trwam spotkają się na pikniku "Dziękczynienie w Rodzinie". Impreza odbędzie się na początku września w Toruniu. Uczestnicy wezmą udział we wspólnych nabożeństwach i będą bawić się przy dźwiękach disco polo.

Piknik słuchaczy Radia Maryja tradycyjnie odbędzie się w pierwszą sobotę września w okolicach Portu Drzewnego w Toruniu, gdzie mieści się m.in. sanktuarium i Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, powstałe z inicjatywy Tadeusza Rydzyka.

Zobacz wideo "Ten cały przeklęty dwór watykański trzeba rozsadzić"

Piknik Radia Maryja. Zagra Sławomir Świerzyński z grupą Bayer Full

Tegoroczne "Dziękczynienie w Rodzinie" rozpocznie się 4 września od uroczystej mszy świętej, którą o godz. 11 odprawi biskup toruński Wiesław Śmigiel. Na godz. 17 zapowiadana jest procesja różańcowa.

Między nabożeństwami odbędzie się część artystyczna: na scenie pikniku zaprezentują się romski muzyk Bogdan Trojanek i Zespół Terne Roma oraz Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Po nich wystąpi jedna z największych gwiazd disco polo - grupa Bayer Full, znana z przebojów takich jak "Majteczki w kropeczki", "Wszyscy Polacy" i "Blondyneczka".

13. "Dziękczynienie w Rodzinie". Co jeszcze zaplanowano w ramach wydarzenia?

Jak zapowiadają redemptoryści, uczestnicy "Dziękczynienia..." będą mogli posilić się przy stoiskach gastronomicznych ze zdrową żywnością, potrawami z grilla czy przysmakami kuchni polowej. W trakcie wydarzenia dostępna będzie też kawiarnia, księgarnia oraz stanowiska Fundacji Nasza Przyszłość, a studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu będą opowiadać o tym, jak przebiega nauka na tej uczelni. Na najmłodszych zaś czeka miasteczko nauki i zabaw przygotowane przez Państwową Straż Pożarną. Wydarzenie otrzymało honorowy patronat prezydenta Torunia Michała Zaleskiego.

Więcej o: