Jan Borysewicz nagrał z Pawłem Kukizem płytę. Teraz komentuje: Niestety, ja nie jestem tym zaskoczony

Jan Borysewicz i Paweł Kukiz nagrali razem album "Borysewicz & Kukiz" z 2003 roku. Po głosowaniu w sprawie "lex TVN" muzyk Lady Pank postanowił skomentować zachowanie posła, byłego lidera zespołu Piersi.

Projekt dotyczący zmian w ustawie o radiofonii i telewizji (tzw. "lex TVN") przeszedł 11 sierpnia wieczorem większością 228 głosów (wcześniej przeszedł wniosek PiS o reasumpcję). Największe emocje budzi poparcie projektu nie tylko przez Prawo i Sprawiedliwość, ale też np. przez część posłów Kukiz'15, wśród których znalazł się Paweł Kukiz. Posłowie opozycji zarzucają Kukizowi i dwóm innym posłom Kukiz'15, że dali się "przekupić" Prawu i Sprawiedliwości.

Jan Borysewicz: Boję się o moją Polskę

Borysewicz 12 sierpnia rano zamieścił w mediach społecznościowych okładkę płyty "Borysewicz & Kukiz" z zamazanym nazwiskiem polityka. Napisał:

Niestety, ja nie jestem tym zaskoczony, bo nawet jak był moim kolegą to i tak nigdy nie można było na niego liczyć… Boję się o moją Polskę.

Album miał premierę 24 lutego 2003 roku, w czerwcu zyskała status Złotej Płyty. Dużą popularnością cieszyły się pochodzące z niego piosenki "Bo tutaj jest jak jest" i "Jeśli tylko chcesz".

Zobacz wideo Męskie Granie poszerza muzyczne horyzonty. Tych artystów warto mieć na oku

W sprawie Pawła Kukiza wcześniej wypowiedział się inny członek zespołu Lady Pank - Janusz Panasewicz. Wokalista użył jeszcze ostrzejszych słów niż Borysewicz. "Zawsze byłem wstrzemięźliwy co do tego osobnika (wiadomo; muzyk, fajny kolega etc), ale to, co stało się dziś, na oczach ludzi, jest jednoznaczne. Wstydzę się każdego dnia, kiedy przyszło mi podać ci rękę, ty gnoju" - skomentował zajścia w Sejmie. 

Kuba Wojewódzki, który otwarcie popierał kandydaturę Kukiza w wyborach prezydenckich w 2015 roku, napisał z kolei, że jest mu dzisiaj wstyd.

Lista wszystkich posłów, którzy zagłosowali za "lex TVN", znajduje się tutaj.