Britney Spears po 13 latach odzyska wolność. Jamie Spears zrezygnował z dalszej kurateli nad córką

Jamie Spears zrezygnował z dalszej kurateli nad córką - Britney Spears. Ojciec gwiazdy zapowiedział, że będzie współpracować z sądem nad uporządkowaniem kwestii prawnych i oddaniem piosenkarce władzy nad jej finansami.

Jamie Spears od 13 lat był kuratorem Britney Spears. "W rzeczywistości nie ma żadnych faktycznych podstaw do zawieszenia lub usunięcia pana Spearsa jako kuratora majątku… i jest wysoce dyskusyjne, czy zmiana kuratora będzie leżeć w interesie pani Spears" - dowiedział się portal tmz.com w rozmowie z prawnikiem Jamiego Spearsa.

Zobacz wideo #FreeBritney. Jak wygląda sytuacja Britney Spears i o co walczy ikona popu?

Po 13 latach Britney Spears odzyska kontrole nad własnym życiem 

Tmz.com donosi, że Jamie Spears rezygnuje z kurateli nad córką. "Mimo to, mimo że pan Spears jest nieustannym celem nieuzasadnionych ataków, nie wierzy, że publiczna bitwa z córką o jego ciągłą służbę jako jej kurator będzie w jej interesie" - przekazał portalowi prawnik mężczyzny. Spears zapowiedział, że będzie współpracować z sądem oraz nowym prawnikiem córki, aby uporządkować wszystkie kwestie prawne. TMZ skontaktował się również z prawnikiem piosenkarki - Mathewem Rosengartem, który przyznała, że on i jego klientka są zadowoleni, jednak decyzją Spearsa ich nie zaskoczyła.

Po tym jak w czerwcu 2021 roku piosenkarka wyznała przed sądem, co przeżywała przez 13 lat, będąc pod opieką ojca, sąd orzekł, że Spears w dalszym ciągu będzie sprawował kuratelę nad córką. Jednak pod koniec lipca nowy prawnik Britney Spears - Mathew Rosengart złożył wniosek do sądu o wyłączenie Jamiego Spearsa z kurateli. - Czy ktoś naprawdę wierzy, że ciągłe zaangażowanie pana Spears leży w najlepszym interesie Britney Spears? - powiedział w lipcu Rosengart. I dodał "jeśli kocha swoją córkę, czas odejść".

#FreeBritney - piosenkarka dziękuje fanom za wsparcie

Po rozprawie sądowej Britney Spears, w której sąd orzekł, że uzyskała ona prawo do samodzielnego wyboru adwokata, który będzie reprezentował ją w sądzie. Zwróciła się do swoich fanów zaangażowanych w ruch #FreeBrithey.  - To dzięki nim jestem dziś tutaj i to dzięki nim mam odwagę, żeby zeznawać przeciwko mojej rodzinie, która uciszała mnie i moich fanów przez lata - przyznała Britney Spears. Ruch #FreeBritney powstał w 2009 roku i nieprzerwanie organizuje kampanie, manifestacje i happeningi mające na celu zwrócić uwagę na los piosenkarki. 

Więcej o: