Beata Kozidrak eksperymentuje z rytmami latino. Do duetu zaprosiła Kamila Bednarka

To jeden z najbardziej zaskakujących i najgorętszych duetów tego lata. "Biegiem" to drugi utwór zapowiadający nowy solowy album Beaty Kozidrak. Artystka wciąż eksperymentuje, tym razem z. muzyką latynoamerykańską.

Duety w dyskografii charyzmatycznej Beaty Kozidrak nie są częstym zjawiskiem. Kiedy do tego kontekstu dorzucimy wokalistę z zupełnie inną historią i dorobkiem, a w utwór wpleciemy motywy muzyczne rodem z latino, mamy mieszankę wybuchową, na którą mogła odważyć się tylko Beata. 

Zobacz wideo Beata Kozidrak przechytrzyła cenzurę jednym prostym trikiem [Popkultura odc. 39]

Beata Kozidrak i Kamil Bednarek jeszcze suną "Biegiem" w stronę lata

"Biegiem" to utwór z przymrużeniem oka, który porywa do tańca. Piosence towarzyszy vintage’owy, kolorowy klip, który przenosi nas wprost na kubańskie parkiety. Teledysk zrealizował Marcin Kopiec (Mortvideo) odpowiedzialny za klipy Kamila Bednarka czy Bovskiej. Za scenariusz i produkcję odpowiadają między innymi córki Artystki – Agata Pietras i Katarzyna Pietras-Wyzińska, które stworzyły słynne już #hot16challenge2 Beaty.

 

- Kiedy powstawała ta piosenka, poczułam, że męską partię musi śpiewać artysta, który ma temperament, poczucie humoru i dystans do siebie. To mógł być tylko Kamil. Zaśpiewał idealnie — tak jak to sobie wyobrażałam – mówi Beata Kozidrak o singlu.

Współpraca z Kamilem to drugi po "Gambicie" przedsmak czwartego studyjnego albumu Beaty, którego premiera jest zaplanowana na wiosnę 2022 roku. Album będzie eklektyczny i pełen muzycznych eksperymentów — Beata nie boi się nowych wyzwań i współpracy z młodymi, utalentowanymi twórcami. Nad nowym materiałem pracuje w studio z duetem Arek Kopera + Mariusz Obijalski (sanah, projekt Albo Inaczej).

Za oprawę wizualną obu wspominanych singli odpowiada Tomek Kudlak (Oki, Natalia Nykiel) oraz Piotr Pytel (wygrana w plebiscycie Cover awArts 2020 za okładkę albumu Białasa – "H8").

Tymbark - Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochałWszystko nam mówi, że ich pokochacie. Zmierzyli się z kultowym przebojem - wyszło spektakularnie

Więcej o: