Rafał Trzaskowski zapowiada wirtualny Freekwencja Festiwal. To nagroda dla wyborców z Warszawy

W ubiegłym roku w ramach mobilizacji przed wyborami prezydenckimi grupa polskich artystów ogłosiła, że przyjedzie z festiwalem do miasta z największą frekwencją wyborczą. Najlepszy wynik osiągnęła Warszawa - to właśnie ona patronuje wydarzeniu Freekwencja Festiwal, które ostatecznie przybrało formę muzycznego spektaklu online. Premierę, którą zaplanowano na 12 września, oficjalnie zapowiedział na Facebooku prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

"Za chwilę wybory i jak zwykle z tej okazji pojawia się wiele inicjatyw profrekwencyjnych zachęcających do oddania głosu. W tym roku postanowiliśmy wspólnie zaproponować Wam coś wyjątkowego i zachęcić do głosowania festiwalowiczów i fanów muzyki. Deklarujemy, że na zaproszenie miasta, w którym frekwencja wyborcza obliczona średnio dla obu tur wyborów będzie najwyższa, stawimy się, by zagrać na darmowym festiwalu. Wszyscy artyści uczestniczący w akcji zrzekają się swojego honorarium" - tak w czerwcu 2020 roku pisali inicjatorzy Freekwencja Festiwalu. Z uwagi na pandemiczne okoliczności impreza dojdzie do skutku dopiero teraz, w formie spektakularnego widowiska online. Pierwszą oficjalną zapowiedź można zobaczyć na facebookowym profilu prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Freekwencja Festiwal. W poszerzonej rzeczywistości zagrają m.in. Podsiadło, Kaminski, Rojek i Zalewski

- Drogie warszawianki i warszawiacy! W ubiegłym roku ponad 77 proc. z was wzięło udział w wyborach prezydenckich. To najwyższa frekwencja ze wszystkich miast w naszym kraju. Daliście przykład całej Polsce i za to należy się wam nagroda i dobra zabawa - mówi Rafał Trzaskowski, nadający prosto z animowanej sceny inspirowanej Warszawą. - Już dziś serdecznie zapraszam was na Freekwencja Festiwal. To będzie jedyne takie wydarzenie w Polsce i na świecie. Nie tylko ze względu na niezwykłych wykonawców, ale także nadzwyczajną oprawę z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości.

Jak zapewnia prezydent Warszawy, Freekwencja Festiwal będzie imprezą, która "łączy i motywuje do ważnych spraw". - Nie może was na nim zabraknąć, ale o frekwencję jestem spokojny - dodaje Trzaskowski. 12 września będzie można zobaczyć koncerty takich artystów jak: Organek, Artur Rojek, BARANOVSKI, Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Ralph Kaminski, Kasia Lins, Sorry Boys, Pezet, MROZU oraz Sokół. Wszystkie występy zostały okraszone robiącą duże wrażenie oprawą graficzną - rąbka tajemnicy uchyla trailer, który możecie obejrzeć poniżej:

Więcej szczegółów na temat Freekwencja Festiwalu poznamy wkrótce.

Zobacz wideo Męskie Granie to nie tylko megagwiazdy [Popkultura Extra]
Więcej o: