Dawid Kwiatkowski z Bursztynowym Słowikiem. Były łzy wzruszenia, a wcześniej nawiązanie do "lex TVN"

Dawid Kwiatkowski zdobywa Bursztynowego Słowika podczas Top of the Top Sopot Festival. Nagrodzony utwór nosi tytuł "Bez Ciebie".

O tym, w czyje ręce trafiła nagroda, poinformował ze sceny Opery Leśnej prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Najpierw nawiązał jednak do braku decyzji ws. koncesji dla TVN24 i "lex TVN":

Chcecie się bawić na festiwalu TVN-u w Sopocie za rok, za kilka lat? No to wiecie, co macie zrobić.

Festiwal w Sopocie - oni walczyli o Bursztynowego Słowika

Jakie są zasady konkursu #TOP OF THE TOP CHALLENGE podczas tegorocznego festiwalu? O statuetkę Bursztynowego Słowika walczyli polscy artyści, którzy w ciągu ostatniego roku wydali utwory emitowane na łamach największych krajowych stacji radiowych. Zwycięzcę wybrali widzowie za pośrednictwem głosowania SMS. W konkursie zaprezentowało się siedmioro artystów:

  • Roksana Węgiel - "Korona"
  • Viki Gabor - "Afera"
  • Margaret - "Tak na oko"
  • Grzegorz Hyży - "Król Nocy"
  • Dawid Kwiatkowski - "Bez Ciebie"
  • Arek Kłusowski - "Idealny syn"
  • Michał Szczygieł - "Noga na gaz"

Co ciekawe, choć dla wielu osób Bursztynowy Słowik jest symbolem sopockiej imprezy o sześćdziesięcioletniej tradycji, stał się nagrodą główną festiwalu dopiero po 2005 roku. W latach 70. i 80. była to nagroda w konkursach firm fonograficznych lub za interpretację polskiej piosenki. Twórcą statuetki był Bogdan Mirowski. Na swoim koncie mają ją m.in. Kasia Kowalska, Andrzej Piaseczny, Feel, Imany czy Roksana Węgiel.

Zobacz wideo Kogo się teraz słucha w Polsce? Rapowy tron podbić trudno, ale im się udaje

Trzeciego dnia Top of the Top Sopot Festival - w czwartek - odbędzie się jubileuszowy koncert #Nasze20lecie zorganizowany w związku z obchodami rocznicy powstania TVN24. Wydarzenie poza emisją live w TVN i Playerze będzie również dostępne w streamingu na portalach Onet.pl, WP, a także w gazeta.pl, jako wyraz niezwykłej solidarności mediów w obecnej sytuacji.

Więcej o: