Tak wcześnie "Last Christmas" chyba nie grał nikt. Rzecznik RMF FM: Dokonaliśmy reasumpcji

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania słuchaczy RMF FM, którzy zarejestrowali moment, w którym na antenie radia puszczony został utwór "Last Christmas". - Z naszych obliczeń wynikało, że zimą wyemitowaliśmy ten utwór o jeden raz za mało, zatem dokonaliśmy reasumpcji! - podsumował humorystycznie rzecznik stacji.

Użytkownicy mediów społecznościowych napisali w czwartek 19 sierpnia o niecodziennej jak na sierpień piosence, która została puszczona na antenie RMF FM. Utwór, który jednoznacznie kojarzy się z zimą i świętami Bożego Narodzenia, wybrzmiał o 9:44.

"Last Christmas" w sierpniu na antenie polskiego radia

O całą sytuację zapytany został rzecznik RMF FM. - Faktycznie zagraliśmy dziś "Last Christmas" - to nasza wina i chcieliśmy bardzo za to przeprosić - powiedział Krzysztof Głowiński w rozmowie z portalem WirtualneMedia.pl.

- Z naszych obliczeń wynikało, że zimą wyemitowaliśmy ten utwór o jeden raz za mało, zatem dokonaliśmy reasumpcji! - dodał z humorem rzecznik, odnosząc się do ostatniej sytuacji w Sejmie, gdy Elżbieta Witek zarządziła powtórne głosowanie w sprawie "lex TVN".

Jerzy Porębski nie żyje (Zdjęcie z 2007 r.) Nie żyje Jerzy Porębski, autor słynnej polskiej szanty "Gdzie ta keja"

Utwór "Last Christmas" swoją premierę miał 3 grudnia 1984 roku. Oficjalny klip grupy Wham! został odtworzony w serwisie YouTube już ponad 613 milionów razy. Piosenka ta kojarzy się przede wszystkim ze świętami Bożego Narodzenia, chociaż daleko w niej od typowo świątecznych tematów.

Głównym motywem piosenki jest nieszczęśliwa miłość i miłosny zawód. Rok później odrzucony mężczyzna spotyka, podczas świątecznego wyjazdu ze znajomymi, swoją niespełnioną miłość. I obiecuje sobie, że nie zakocha się w niej ponownie, tylko znajdzie kogoś, kto zasługuje na jego miłość.

Zobacz wideo Rozpad zespołu na scenie? Najsłynniejsze muzyczne konflikty [Popkultura]
Więcej o: