Ralph Kaminski nagrał utwór do filmu "Moje wspaniałe życie". Jak brzmi "Pięć minut łez" w jego wersji?

"Moje wspaniałe życie" to nowy film Łukasza Grzegorzka, który do kin wejdzie już 29 października 2021. W głównych rolach występują w nim Agata Buzek, Jacek Braciak i Adam Woronowicz. Produkcję promuje nowy singiel Ralpha Kaminskiego, "Pięć minut łez". Piosenka jest coverem znanego przeboju z lat siedemdziesiątych.

Na potrzeby współpracy z twórcami "Mojego wspaniałego życia" Ralph sięgnął do tradycji polskiej piosenki i nagrał własną wersję hitu przed laty wykonywanego przez Halinę Żytkowiak. Piosenka znalazła się na jej solowej płycie "Jestem tylko dziewczyną" wydanej w 1978 roku. Autorem tekstu do "Pięciu minut łez" jest Andrzej Mogielnicki, muzykę napisał Zbigniew Hołdys. Wykonanie Ralpha Kaminskiego jest dostępne we wszystkich serwisach cyfrowych. Teledysk do piosenki promującej film można oglądać na kanale wytwórni FONOBO Label, z którą artysta na co dzień współpracuje.

Zobacz wideo Arkadiusz Jakubik widział pocałunek Zalewskiego z Kaminskim. Co sądzi?

"Moje wspaniałe życie". Ralph Kaminski z piosenką do nowego filmu Łukasza Grzegorzka

- Zawsze marzyłem, żeby zrobić coś do filmu, więc propozycja nagrania piosenki promującej była idealna. Spodobał mi się pomysł na cover piosenki Haliny Żytkowiak, która dla mojego pokolenia jest zapomnianym przebojem. Wspaniale było również pracować z Andrzejem "Izim" Izdebskim, z którym nagrałem obie moje płyty. Usłyszenie "Pięciu minut łez" na uroczystej premierze podczas festiwalu Nowe Horyzonty było spełnieniem marzeń - opowiada Kaminski.

- Bardzo cieszę się również z tego, że nagrałem piosenkę właśnie do takiego filmu jak „Moje wspaniałe życie". To piękna i wzruszająca historia, która skłania do refleksji. Seans był dla mnie ogromnie poruszający, ponieważ główna bohaterka kojarzyła mi się z mamą - kontynuuje artysta.

 

Do udziału w projekcie zaproszone zostały jeszcze dwie wyjątkowe muzyczne osobowości: na ekranie zobaczymy słynnego czeskiego barda, Jaromira Nohavicę, a muzykę do filmu skomponował Piotr Emade Waglewski. Film "Moje wspaniałe życie" do kin trafi już 29 października 2021.

Ewa Farna Top of the Top Sopot Festival. Ewa Farna z krzepiącym ciałopozytywnym przesłaniem

"Moje wspaniałe życie". O czym opowiada film?

Może i wspaniałe, ale czy na pewno moje? Z takim pytaniem mierzy się Joanna (Agata Buzek), bohaterka komedii obyczajowej Łukasza Grzegorzka. Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść – w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. Dlatego "Jo" prowadzi podwójne życie, ma tajemnicę, którą nie dzieli się z nikim. Bo gdyby ktoś się dowiedział, byłby to koniec wszystkiego, co w jej świecie wydaje się takie „wspaniałe".

O sile filmu decyduje nie tylko charyzma „Jo", ale także fantastyczny aktorski trójkąt, którego dynamika zmienia się na naszych oczach. Agata Buzek, Jacek Braciak i Adam Woronowicz sprawiają, że nie ma w „Moim wspaniałym życiu" postaci, za którą nie trzymalibyśmy kciuków.

Producentką filmu jest Natalia Grzegorzek z Koskino. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Miasto Wrocław i Dolny Śląsk poprzez Dolnośląski Konkurs Filmowy, a także program MEDIA Kreatywnej Europy. Koproducentem filmu jest Dolnośląskie Centrum Filmowe, a partnerem Gmina Nysa - rodzinne miasto reżysera. Dystrybutorem filmu jest Gutek Film.

Więcej o: