Billie Eilish i jej "Happier Than Ever" z numerem 1 w Polsce, USA i rekordami sprzedaży

Najnowszy album Billie Eilish "Happier Than Ever" zanotował rewelacyjny debiut na listach sprzedaży na całym świecie, także w Polsce. Album zadebiutował na szczycie zestawień najpopularniejszych płyt w Polsce, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Niemczech, Francji, Włoszech, Belgii, Austrii, Danii, Holandii, Norwegii, Szwajcarii, Irlandii oraz Nowej Zelandii.

"Każda piosenka błyszczy własnym blaskiem", "Bunt, puszczenie oka do słuchaczy oraz żądanie szacunku", "Łamie popowe status quo" - rozpisują się o "Happier Than Ever" amerykańskie media. Nie tylko dziennikarze, ale również słuchacze na całym świecie zachwycają się najnowszym albumem Billie Eilish. Na przestrzeni 16 utworów Billie Eilish nie tylko łączy non-fiction z fantasy, ale też po raz kolejny pokazuje, że jest jedną z najbardziej utalentowanych kompozytorek swojego pokolenia.

Zobacz wideo "Billie Eilish: The World’s A Little Blurry" [ZWIASTUN]

Dobra passa Billie Eilish ciągle trwa. "Happier Than Ever" powstał "bardzo naturalnie"

Ostry jak brzytwa dowcip, obserwacje życia codziennego, sekrety i eskapady, a wszystko przemieszane obserwacjami o człowieczeństwie i poruszaniu się we współczesnym świecie. Słuchacze po spotkaniu z "Happier Than Ever" pozostają oczarowani i poruszeni nowym rozdziałem w twórczości Billie. 19-letnia artystka jeszcze nigdy nie była tak prowokująca, otwarta i szczera, jak na swoim drugim krążku.

Esencja albumu, okładka i paleta kolorystyczna zostały zainspirowane ponadczasowymi artystami: Julie London, Frankiem Sinatrą, Peggy Lee oraz złotą erą lat 50. i 60. Za produkcję odpowiada brat artystki, FINNEAS, a całość została nagrana w studiu w rodzinnym domu Eilish w Los Angeles. W ramach promocji krążka Billie Eilish udostępniła materiał zza kulis wyreżyserowanego przez siebie teledysku do tytułowego utworu z krążka:

 

- W trakcie nagrywania płyty miałam bardzo dużo przemyśleń na temat mnie samej oraz wydarzeń, przez które przeszłam lub które mogłam obserwować. Cały proces wyszedł bardzo naturalnie, jestem z niego zadowolona i czuję satysfakcję. Wcześniej praktycznie cały czas czułam się pod presją, pełna obaw i poczucia, że nie robię wystarczająco dużo lub że coś jest niewystarczająco dobre. Czułam, że brakuje mi talentu. Teraz mam o wiele więcej pewności siebie. Myślę też, że musiałam na to intensywnie zapracować. Album powstał w idealnym dla mnie czasie kreatywnym. Wszystko poszło nadzwyczaj łatwo, spokojnie i w świetnej atmosferze - mówiła Billie Eilish w rozmowie z VEVO. 

Ed Sheeran - Visiting HoursEd Sheeran wyda nowy album w październiku. Singlem "Visiting Hours" wraca do korzeni

Siedmiokrotnie nagrodzona Grammy Billie Eilish zadebiutuje na platformie Disney+ filmem koncertowym "Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles" – premiera zaplanowana jest na 3 września. Za reżyserię widowiska odpowiadają Robert Rodriguez oraz Patrick Osborne. Na legendarnej scenie Hollywood Bowl Billie wykona najnowszy album w całości, w kolejności tracklisty. Na scenie, poza Eilish, pojawią się FINNEAS, The Los Angeles Children’s Chorus, The Los Angeles Philharmonic pod batutą Gustavo Dudamela oraz brazylijski gitarzysta Romero Lubambo. Za aranżację partii orkiestrowych odpowiada David Campbell.

Więcej o: