James Blake zapowiada album "Friends That Break Your Heart" nowym singlem

James Blake przedstawia drugi utwór zapowiadający nowy album "Friends That Break Your Heart". Piosenka "Life Is Not The Same", którą Blake stworzył we współpracy z duetem Take A Daytrip, jest już dostępna we wszystkich serwisach cyfrowych.

James Blake prezentuje "Life Is Not The Same", drugi utwór zapowiadający album "Friends That Break Your Heart", którego premiera zaplanowana jest na 10 września. Na nowym singlu Blake nawiązał współpracę z producenckim duetem Take A Daytrip, który znany jest m.in. ze współprodukcji "Industry Baby" Lil Nas X & Jack Harlow wspólnie z Kanye Westem.

Zobacz wideo Miłość i muzyka łączą się nie tylko w piosenkach. Uczucie doprowadziło niektóre zespoły do rozpadu

James Blake robi to, co potrafi najlepiej. Nadchodzący krążek dobrze się zapowiada

"Life Is Not The Same", czyli przestrzenne, podszyte subtelnym beatem R&B, nad którym górują chwilami mocne wokale, daje lepszy ogląd na to, czego możemy spodziewać się po nowej płycie Jamesa Blake’a. Introspekcyjne teksty i marzycielskie melodie będą stanowiły ważny element albumu koncepcyjnego, na którym artysta odważnie odsłania intensywne emocje.

 

Pierwszy singiel zapowiadający płytę, "Say What You Will", spotkał się z niezwykle dobrym odbiorem. Na łamach Fadera mogliśmy przeczytać: "Blake wgryza się we wrażliwe melodie i odważne rozwiązania kompozycyjne z olbrzymią łatwością", a w "EW": „Blake nie ma konkurencji na polu zmysłowych ballad R&B". Do utworu powstał teledysk, w którym Blake rywalizuje z bratem Billie Eilish, Finneasem, właściwie o wszystko — i bardzo go to boli:

 

Album "Friends That Break Your Heart" to następca "Covers EP" – kolekcji ulubionych utworów Blake’a w jego wykonaniu. Na wydawnictwie znalazł się m.in. cover "Godspeed" Franka Oceana, który na samym TikToku obejrzano ponad 5 mln razy. "Friends (...)" to pierwsze pełnowymiarowe wydawnictwo Jamesa Blake’a od trzech lat. Do pracy nad okładką artysta zaprosił Milesa Johnstona.

Ed Sheeran - Visiting Hours Ed Sheeran wyda nowy album w październiku. Singlem "Visiting Hours" wraca do korzeni

Nagrodzony Grammy James Blake to wokalista, songwriter, multiinstrumentalista i producent, który odpowiada za jedne z najważniejszych albumów XXI wieku. Pracował m.in. z Frankiem Oceanem, Kendrickiem Lamarem, Jayem-Z, Beyonce, Steviem Wonderem, Kid Cudi, Travisem Scott i wieloma innymi. Na wydany w 2013 "Overgrown" zaprosił m.in. Briana Eno i RZA. Za ten krążek otrzymał Mercury Prize i zapewnił sobie nominację do Grammy w kategorii Najlepszy nowy artysta. Jego następca, "The Colour in Anything", ukazał się w 2016 roku. Wydany w 2019 roku "Assume Form" trafił na 21. miejsce Billboard 200, zdobył nominację do Grammy za Najlepszy album alternatywny i znalazł się na wielu listach najlepszych albumów 2019.

Więcej o: