Redaktorzy RNŚ stworzyli zespół i prezentują pierwszy wspólny utwór

Wojciech Waglewski, Fisz, Monika Borzym, Kuba Badach, Krzysztof Grabowski i Marek Napiórkowski - to zespół The Redaktors, orkiestry muzyków związanych z Radiem Nowy Świat. Można ich posłuchać w premierowym utworze zatytułowanym "Chodź tu".

W lipcu 2021 roku Wojciech Waglewski i Krzysztof Grabowski na imprezie integracyjnej Radia Nowy Świat doszli do wniosku, że szkoda byłoby nie wykorzystać tego, że swoje audycje w radiu prowadzą też inni wybitni muzycy. Już następnego dnia redaktor naczelna stacji, Magda Jethon, ogłosiła powstanie orkiestry The Redaktors. Projektem kieruje Waglewski, a artyści prezentują teraz wspólny utwór.

The Redaktors i "Chodź tu"

Według Waglewskiego piosenka "Chodź tu" jest efektem ogromnych starań i zaangażowania każdego z muzyków.

 

- Słowo orkiestra bardzo mi się spodobało, ale nasz skład tworzy na razie sześć osób, więc chyba trochę za mało na orkiestrę. Poza tym to bardzo patetyczne określenie, a dobrze zacząć z większą dozą skromności, dlatego Krzysztof wymyślił nazwę The Redaktors - mówi Wojciech Waglewski i opowiada o utworze:

Już sam tytuł wskazuje na niezwykłą historię o miłości, ale miłość można interpretować szeroko. Może być miłość granicząca z obłędem, miłość przejawiająca się niechęcią do władzy.

W przyszłości zespół może poszerzać skład, a jesienią ma się ukazać kolejny utwór The Redaktors. - Chcemy sprawdzić, czy nasz pomysł przypadnie państwu do gustu. Jeśli tak, już jesienią zrobimy coś zupełnie innego - zapowiada Wojciech Waglewski.

Zobacz wideo Sieroty po Trójce. Radio 357 i Radio Nowy Świat [Popkultura Extra]

Radio Nowy Świat nadaje od lipca 2020 roku. Utrzymuje się z wpłat patronów, w tym momencie może liczyć na ponad 615 tysięcy złotych miesięcznie.

Więcej o: