Miuosh, Julia Pietrucha i Zespół Śląsk wzruszają, składając hołd żonom himalaistów

"Celina" to hołd złożony żonom himalaistów, a zwłaszcza Celinie Kukuczce, wdowie po wybitnym zdobywcy Himalajów - Jerzym Kukuczce. Singiel, który wykonują wspólnie Miuosh, Zespół Śląsk oraz Julia Pietrucha, jest kolejną zapowiedzią albumu "Pieśni współczesne", którego premiera odbędzie się 24 września.

"Celina" powstał z fascynacji tym, jak wygląda pokonywanie granic przez pryzmat drugiej osoby. Żony himalaistów to prawdziwe bohaterki, które w przypadku tej najgorszej sytuacji muszą radzić sobie ze stratą do końca życia. Ten utwór jest opowieścią o emocjach towarzyszących dźwiganiu tego brzemienia. Razem z Miuoshem i Zespołem Śląsk wykonuje go aktorka i wokalistka Julia Pietrucha, która śpiewa m.in. wzruszające słowa:

Nie ma cię obok nas, obok nich tyle lat,
Nie ma nas, zdmuchnął wiatr, dalej sam, dalej sam (...)
Wokół lód, ja będę obok, aż do końca naszego tchu.
Tym razem zostań trochę dłużej i zostaw, zostaw słów zbyt wiele mi.

Miuosh, Zespół Śląsk i Julia Pietrucha - "Celina". Zobacz teledysk

- Taki album nie mógłby powstać bez Julii. Jej muzyka i jakość zawsze mnie powalały i inspirowały. Kiedy wpadłem na pomysł, żeby napisać utwór, który w tak nietypowy sposób opisuje poświęcenie i oddanie, od razu do niej zadzwoniłem. Dopóki nie powiedziała mi, że w to wchodzi, nie ruszyłem ani z tekstem, ani z muzyką. Musiałem mieć pewność, że "Celina" będzie historią opowiedzianą przez Julię. Inaczej to nie miałoby szans się udać - tłumaczy Miuosh.

 

Album "Pieśni współczesne" będzie miał premierę 24 września, a "Celina" jest czwartym singlem promującym płytę. Wcześniej premierę miały już utwory "Zmierzch" nagrany z duetem Kwiat Jabłoni, "Doliny", w którym gościnnie wystąpili Jakub Józef Orliński i Marcin Wyrostek oraz "Mantra" z Igorem Herbutem.

Zobacz wideo Ralph Kaminski: Moje pokolenie to pokolenie wolności. Tym, którzy chcą to zniszczyć, mówię - to się nie uda

Miuosh jest autorem całości muzyki i wszystkich tekstów na płycie. W projekt zaangażowanych zostało ponad 140 osób, w tym niezwykły i uznany na całym świecie Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" oraz m.in. Błażej Król, Bela Komoszyńska, Ralph Kaminski, Igor Herbut, Natalia Grosiak, Julia Pietrucha, Tomasz Organek, Jakub Józef Orliński, Andrzej Smolik, Marcin Wyrostek, Kora czy duet Kwiat Jabłoni.

Więcej o: