Charlie Watts nie żyje. Perkusista zespołu The Rolling Stones miał 80 lat

Charlie Watts nie żyje - poinformował rzecznik muzyka. Perkusista zespołu The Rolling Stones zmarł w wieku 80 lat. Jego rodzina i koledzy wspominają go jako wspaniałego męża, ojca i dziadka, ale także "jednego z najlepszych perkusistów jego pokolenia".

Informacja na temat śmierci Charliego Watts została opublikowana m.in. na Facebooku zespołu The Rolling Stones. Z oświadczenia rzecznika muzyka wynika, że zmarł on 24 sierpnia w jednym ze szpitali w Londynie, otoczony członkami rodziny

Początkiem sierpnia 2021 roku media obiegła informacja, że Charlie Watts nie zagra z zespołem The Rolling Stones podczas planowanej na jesień trasy koncertowej. Portal Variety pisał wówczas, że muzyk przeszedł operację, jednak nie ujawnił, o jaki zabieg chodziło. W czasie najbliższych koncertów Wattsa miał zastąpić Steve Jordan - muzyk, który od lat współpracuje z Keithem Richardsem, gitarzystą Stonesów. Niewykluczone jednak, że śmierć Wattsa wpłynie na jesienne plany grupy. 

Zobacz wideo Piosenki, wiersze, książki. Piękne utwory, które powstały po stracie bliskich

Charlie Watts nie żyje. Kim był? 

Charlie Watts urodził się 2 czerwca 1941 w Londynie. Zanim został członkiem grupy The Rolling Stones, był grafikiem w firmie wydawniczej i grał w zespole Alexisa Kornera. W czasie swojej kariery muzycznej współpracował z takimi twórcami jak Jim Keltner, Dave Green, Anthony Kerr, Brian Lemon, Luis Jardim, Peter King, Julian Arguelles, Henry Lowther, Gerard Presencer czy Mark Nightingale. Był uznawany za najspokojniejszego z muzyków The Rolling Stones - stronił od używek, był wegetarianinem i miłośnikiem jeździectwa, kilka razy uczestniczył w aukcjach koni w Janowie Podlaskim. W 2003 roku zdiagnozowano u niego raka krtani. 

Zespół The Rolling Stones, w którym grał Charlie Watts, stworzył takie utwory jak "You Can’t Always Get What You Want", "Sympathy For The Devil" czy "Satisfaction".

 
Więcej o: