Kanye West nie chce się już nazywać Kanye West. Złożył w sądzie wniosek o zmianę imienia

Z wniosku złożonego w Sądzie Najwyższym w Los Angeles wynika, że raper chce zamiast swojego pełnego imienia i nazwiska - Kanye Omari West - używać oficjalnie tylko dwuliterowego przezwiska Ye, bez drugiego imienia i nazwiska.

W dokumentach, datowanych na 11 sierpnia, ale przesłanych do sądu dopiero 24 sierpnia, Kanye West argumentuje decyzję o zmianie "powodami osobistymi". The Hollywood Reporter zwrócił się z prośbą o komentarz do adwokata, który złożył dokumenty, ale nie otrzymał dotychczas odpowiedzi. Jeśli sędzia wyrazi zgodę, muzyk będzie mógł oficjalnie, w dokumentach, używać jedynie dwuliterowej nazwy.

Kanye West: Istota formalnie znana jako Kanye West. Jestem Ye

"Ye" to tytuł albumu wydanego przez Westa w 2018 roku, ale muzyk mówi tak o sobie również od lat w mediach społecznościowych. Pisał o sobie na Twitterze:

Istota formalnie znana jako Kanye West. Jestem Ye.

West jest w trakcie rozwodu z Kim Kardashian West, która nie poprosiła o zmianę swojego nazwiska na Kardashian, kiedy złożyła wniosek do sądu w lutym tego roku. Czworo dzieci pary nosi również nazwisko West. Kilka miesięcy przed rozstaniem Kardashian mówiła: "Jak wielu z was wie, Kanye ma chorobę afektywną dwubiegunową. Nigdy nie wypowiadałam się na temat tego, jak jego choroba wpływa na nasze życie w domu, ze względu na ochronę naszych dzieci, a także prawo męża do prywatności", apelując o wyrozumiałość wobec jej męża. Na kryzys małżeński miał wpływ plan Westa, który kilka miesięcy przed wyborami prezydenckimi w USA z zeszłego roku ogłosił, że zamierza w nich wystartować.

West o swojej chorobie powiedział publicznie niedługo po wydaniu albumu "Ye". W rozmowie z Davidem Lettermanem w talk show Netfliksa "Mojego następnego gościa nie trzeba nikomu przedstawiać" raper mówił o życiu z chorobą afektywną dwubiegunową. - Gdy masz atak, jesteś nadpobudliwy na każdym poziomie. Moje doświadczenie z tym wygląda tak, bo każdy ma inne, że wszyscy ludzie są aktorami. Wszystko jest spiskiem. Czujesz, że rząd włożył ci do głowy czip, aby cię śledzić. Czujesz, że jesteś nagrywany i wiele innych rzeczy - tłumaczył.

"Z przykrością spoglądam, jak artykuły omawiające kolejne wypowiedzi Kanye Westa zbierają na Facebooku setki reakcji 'haha'. Widziałam napływ nagłówków: West płacze na wiecu wyborczym, West chce się rozwieść z żoną, West atakuje teściową. Z jednej strony to relacja jego własnych słów, ale z drugiej - dialog wokół człowieka, który, jak sam otwarcie przyznał, żyje z chorobą psychiczną. Niezależnie od tego, czy właśnie ona jest powodem ostatnich poczynań Kanye, trudno się obserwuje niewielką empatię, którą świat okazuje tej ewentualności. Szczególnie w kontekście milionów osób, dla których choroby, zaburzenia i kryzysy psychiczne to element codzienności" - pisała Maja Piskadło w Gazeta.pl w lipcu zeszłego roku.

Zobacz wideo Kłócić się można wiele lat. Oto konflikty wszech czasów w muzyce

Ostatnio raper zorganizował serię imprez odsłuchowych swojego zapowiadanego albumu "Donda" - odbyły się na stadionie. Premiera dziesiątego studyjnego albumu Westa, dedykowanego zmarłej matce, była już spodziewana kilkukrotnie, ostatnie informacje dotyczą końca sierpnia. Dotychczasową dyskografię Kanye Westa zamyka płyta "Jesus is King" z 2019 roku. 

Jeśli potrzebujesz pomocy

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Więcej o: