ABBA wraca po 39 latach. Zdradzili, kiedy wreszcie usłyszymy nowe utwory

Po 39 latach Abba ma wrócić z nowym materiałem muzycznym - już w przyszły czwartek fani zespołu mogą spodziewać się premiery nowych utworów. Będzie też trasa koncertowa, choć nietypowa - wyruszą w nią hologramy artystów.

6 kwietnia 1974 roku świat oszalał na punkcie szwedzkiej grupy ABBA. W trakcie 19. Konkursu Piosenki Eurowizji międzynarodowa publiczność usłyszała po raz pierwszy piosenkę "Waterloo" i do tej pory to jeden z najlepiej znanych utworów zespołu. Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson, Bjorn Ulvaeus i Agnetha Faltskog - dwie małżeńskie pary - z dnia na dzień zostali gwiazdami.

Zobacz wideo Miłość i muzyka łączą się nie tylko w piosenkach. Uczucie doprowadziło niektóre zespoły do rozpadu

ABBA wypuści nowe utwory. Kiedy? 2 września

Dzisiaj ABBA to klasyka. Choć w 1982 roku ogłosili zakończenie współpracy, nadal mają grono wiernych fanów, na imprezach jest puszczana ich muzyka, Madonna błagała ich, by mogła wykorzystać fragment ich piosenki w swoim utworze, a triumfy na całym świecie święci musical z ich utworami "Mamma Mia!", który stworzyli Andersson i Ulvaeus. Został zekranizowany, a w głównej roli wystąpiła Meryl Streep. To właśnie na szwedzkiej premierze filmu 5 lipca 2008 spotkali się pojawili się razem publicznie po raz pierwszy od ponad 20 lat.

W 2018 roku ogłosili natomiast reaktywację, no i teraz mamy doczekać się nowych utworów. Na Twitterze ABBA poinformowała, że 2 września warto być czujnym.

Jeszcze w 2018 roku mieliśmy usłyszeć pierwsze nowe nagrania, a w trasę w 2019 miały ruszyć hologramy muzyków. Potem w lutym zeszłego roku Bjorn Ulvaeus zapowiadał, że we wrześniu grupa podzieli się dwoma utworami: "I Still Have Faith In You" i "Don’t Shut Me Down". Czekaliśmy dodatkowe 12 miesięcy, ale być może piosenek będzie więcej? Pomysł na trasę podobno się nie zmienił.

ABBA sprzedała do tej pory ponad 300 milionów płyt na całym świecie. Jest jednym z najbardziej znanych i kasowych zespołów wszech czasów.

Więcej o: