ABBA wraca po 39 latach. Zdradzili, kiedy wreszcie us造szymy nowe utwory

Po 39 latach Abba ma wr鏂i z nowym materia貫m muzycznym - ju w przysz造 czwartek fani zespo逝 mog spodziewa si premiery nowych utwor闚. B璠zie te trasa koncertowa, cho nietypowa - wyrusz w ni hologramy artyst闚.

6 kwietnia 1974 roku świat oszalał na punkcie szwedzkiej grupy ABBA. W trakcie 19. Konkursu Piosenki Eurowizji międzynarodowa publiczność usłyszała po raz pierwszy piosenkę "Waterloo" i do tej pory to jeden z najlepiej znanych utworów zespołu. Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson, Bjorn Ulvaeus i Agnetha Faltskog - dwie małżeńskie pary - z dnia na dzień zostali gwiazdami.

Zobacz wideo Miłość i muzyka łączą się nie tylko w piosenkach. Uczucie doprowadziło niektóre zespoły do rozpadu

ABBA wypuści nowe utwory. Kiedy? 2 września

Dzisiaj ABBA to klasyka. Choć w 1982 roku ogłosili zakończenie współpracy, nadal mają grono wiernych fanów, na imprezach jest puszczana ich muzyka, Madonna błagała ich, by mogła wykorzystać fragment ich piosenki w swoim utworze, a triumfy na całym świecie święci musical z ich utworami "Mamma Mia!", który stworzyli Andersson i Ulvaeus. Został zekranizowany, a w głównej roli wystąpiła Meryl Streep. To właśnie na szwedzkiej premierze filmu 5 lipca 2008 spotkali się pojawili się razem publicznie po raz pierwszy od ponad 20 lat.

Krzysztof Krawczyk w 1996 roku"Pobiliśmy się przy nagrywaniu płyty Trubadurów. Urazy nie chował. Ale emocjonalny był"

W 2018 roku ogłosili natomiast reaktywację, no i teraz mamy doczekać się nowych utworów. Na Twitterze ABBA poinformowała, że 2 września warto być czujnym.

Jeszcze w 2018 roku mieliśmy usłyszeć pierwsze nowe nagrania, a w trasę w 2019 miały ruszyć hologramy muzyk闚. Potem w lutym zeszłego roku Bjorn Ulvaeus zapowiadał, że we wrześniu grupa podzieli się dwoma utworami: "I Still Have Faith In You" i "Don’t Shut Me Down". Czekaliśmy dodatkowe 12 miesięcy, ale być może piosenek będzie więcej? Pomysł na trasę podobno się nie zmienił.

Patrick Swayze i Lisa Niemi, 1990 r.Patrick Swayze całe życie z czymś walczył. Gdy zmarł, zaczęła się brudna walka o jego majątek

ABBA sprzedała do tej pory ponad 300 milionów płyt na całym świecie. Jest jednym z najbardziej znanych i kasowych zespołów wszech czasów.

Wi璚ej o: