Krzysztof Zalewski znowu to robi. Jego nowa piosenka z Pezetem buja jak na resorach

Singiel "Francuskie filmy" zwiastuje pierwszy wspólny album Favsta i Gibbsa pt. "Hample", którego premiera planowana jest na październik tego roku. Gościnnie w utworze pojawiają się Krzysztof Zalewski i Pezet. Piosenka jest świetna, a w dodatku ten teledysk!

"Teledysk do utworu 'Francuskie filmy' to estetyczna podróż przez kino gatunkowe: od francuskiej Nowej Fali, przez noir po film grozy. Zalewski zabiera nas na przejażdżkę, po drodze prezentując kolejne wątki niepokojącej i mrocznej historii. Jednym z bohaterów tajemniczej intrygi okazuje się Pezet. Teledysk wyreżyserował Filip Bartczak" - można przeczytać w informacji prasowej.

Krzysztof Zalewski i Pezet w jednym aucie i utworze - zobacz teledysk

 

Favst i Gibbs, producenci dotąd kojarzeni ze współpracy z czołowymi artystami hip-hopowymi w kraju, stworzyli album dedykowany miłośnikom motoryzacji. Wydawnictwo "Hample" do tej pory było promowane singlami z gościnnymi udziałami Kiełasa, Szpaka oraz Kukona.

Zobacz wideo Inspiracja czy ciężka praca, czyli skąd biorą się najlepsze pomysły. Wywiad z Krzysztofem Zalewskim [Popkultura Extra]

Zalewski zaledwie kilka tygodni odebrał cztery Fryderyki: dla najlepszego producenta, autora, za najlepszy album pop alternatywa ("Zabawa zabawa") i za teledysk utworu "Annuszka". Podczas gali także pozwolił sobie na kilka słów nawiązujących do polityki:

I wypadałoby, żebym jako "autor roku" coś autorskiego powiedział. To może powiem tak: ci, co tak mówią, chyba mają rację. Pięć gwiazdek, trzy gwiazdki i Konfederację. Trzymajcie się.

Ostatnim albumem studyjnym Pezeta jest "Muzyka współczesna" z 2019 roku, który zyskał status platynowej płyty W 2020 roku raper powrócił wraz z Onarem jako Płomień 81.

Więcej o: