Mata z nowym singlem "Papuga". W kawałku słyszymy też Quebonafide i Malika Montanę

Niespodziewanie w nocy z 31 sierpnia na 1 września Mata wypuścił nowy singiel, który stanowi promocję jego drugiego albumu "Młody Matczak". Krążek ukaże się już niebawem, bo we wtorek 21 września. W najnowszym utworze młodego rapera słychać także Quebonafide i Malika Montanę.

W nocy z wtorku 31 sierpnia na środę 1 września w serwisach streamingowych - bez wcześniejszych zapowiedzi - pojawił się utwór Maty pt. "Papuga". Do kolejnego singla, który promuje drugą solową płytę młodego rapera, dograły się też dwie gwiazdy - Quebonafide i Malik Montana. Zapowiada się kolejny hit? 

Zobacz wideo Sampling. O co w tym chodzi? Którzy artyści z tego korzystają? [Popkultura Extra]

Mata "Papuga". O czym jest utwór? 

"Papuga" pojawiła się w serwisach streamingowych bez uprzedzenia, ale podobnie przebiegały premiery poprzednich utworów Maty. "Papuga" to numer, w którym raperzy opowiadają o tym, w jakich sytuacjach potrzebowali pomocy prawnej - rzecz jasna jest to historia z przymrużeniem oka. Całość ma zdecydowanie "przechwałkowy" charakter.

W przypadku Maty wiele osób wskazuje, że "papugą", o której rapuje, jest jego ojciec - znany prawnik profesor Marcin Matczak. Fragment, który może na to wskazywać to: 

Gadamy o nowym kontrakcie, o nowej stawce/Jak dzwoni papuga, to odbieram szybko/No bo szanuję go jak własną matkę.

Krzysztof ZalewskiFryderyki 2021. Zalewski bierze wszystko - statuetki i tytuł najciekawszego artysty wieczoru

"Papuga" - na moment pisania tego artykułu i kilkanaście godzin po publikacji - ma już ponad 124 tysięcy wyświetleń w serwisie YouTube. Premiera singla zbiegła się (zapewne nieprzypadkowo) z datą wydania książki profesora Marcina Matczaka "Jak wychować rapera. Bezradnik" - w której profesor opowiada o swojej relacji z synem.

 

Nowy album Maty ukaże się już niebawem 

Druga płyta Maty "Młody Matczak" ma ukazać się 21 września. Do tej pory album promowały single: "Patoreakcja", Kiss cam (podryw roku)". La la la (oh oh)". Niewiadomą pozostaje "Skute Bobo" - nie jest bowiem jasne, czy to poboczna część projektu, czy jednorazowe i odrębne nagranie. 

Niedługo po premierze płyty, 2 października, na warszawskim lotnisku Bemowo odbędzie się koncert rapera. Impreza ma być jedyną, podczas której zagra cały materiał z najnowszego albumu. 

Choć album Maty jeszcze nie miał swojej premiery, zdążył już zdobyć status platynowej płyty w przedsprzedaży. - Już na tym etapie promocji osiągnęliśmy rekordową sprzedaż biletów, której do tej pory solowo nie osiągnął żaden raper w Polsce - mówiła cytowana przez noizz.pl Magda Dubrawska - właścicielka SOLD OUT Agencji, która jest odpowiedzialna za organizację wydarzenia. Koncert ma być wyjątkowym wydarzeniem także ze względu na oprawę wizualną oraz efekty specjalne. 

Mata pierwszym Polakiem na liście przebojów Billboardu. Teledysk do 'Kiss cam (podryw roku)'Mata pierwszym Polakiem na liście Billboard!

Więcej o: