Mata z nowym singlem "Papuga". W kawałku słyszymy też Quebonafide i Malika Montanę

Niespodziewanie w nocy z 31 sierpnia na 1 września Mata wypuścił nowy singiel, który stanowi promocję jego drugiego albumu "Młody Matczak". Krążek ukaże się już niebawem, bo we wtorek 21 września. W najnowszym utworze młodego rapera słychać także Quebonafide i Malika Montanę.

W nocy z wtorku 31 sierpnia na środę 1 września w serwisach streamingowych - bez wcześniejszych zapowiedzi - pojawił się utwór Maty pt. "Papuga". Do kolejnego singla, który promuje drugą solową płytę młodego rapera, dograły się też dwie gwiazdy - Quebonafide i Malik Montana. Zapowiada się kolejny hit? 

Zobacz wideo Sampling. O co w tym chodzi? Którzy artyści z tego korzystają? [Popkultura Extra]

Mata "Papuga". O czym jest utwór? 

"Papuga" pojawiła się w serwisach streamingowych bez uprzedzenia, ale podobnie przebiegały premiery poprzednich utworów Maty. "Papuga" to numer, w którym raperzy opowiadają o tym, w jakich sytuacjach potrzebowali pomocy prawnej - rzecz jasna jest to historia z przymrużeniem oka. Całość ma zdecydowanie "przechwałkowy" charakter.

W przypadku Maty wiele osób wskazuje, że "papugą", o której rapuje, jest jego ojciec - znany prawnik profesor Marcin Matczak. Fragment, który może na to wskazywać to: 

Gadamy o nowym kontrakcie, o nowej stawce/Jak dzwoni papuga, to odbieram szybko/No bo szanuję go jak własną matkę.

"Papuga" - na moment pisania tego artykułu i kilkanaście godzin po publikacji - ma już ponad 124 tysięcy wyświetleń w serwisie YouTube. Premiera singla zbiegła się (zapewne nieprzypadkowo) z datą wydania książki profesora Marcina Matczaka "Jak wychować rapera. Bezradnik" - w której profesor opowiada o swojej relacji z synem.

 

Nowy album Maty ukaże się już niebawem 

Druga płyta Maty "Młody Matczak" ma ukazać się 21 września. Do tej pory album promowały single: "Patoreakcja", Kiss cam (podryw roku)". La la la (oh oh)". Niewiadomą pozostaje "Skute Bobo" - nie jest bowiem jasne, czy to poboczna część projektu, czy jednorazowe i odrębne nagranie. 

Niedługo po premierze płyty, 2 października, na warszawskim lotnisku Bemowo odbędzie się koncert rapera. Impreza ma być jedyną, podczas której zagra cały materiał z najnowszego albumu. 

Choć album Maty jeszcze nie miał swojej premiery, zdążył już zdobyć status platynowej płyty w przedsprzedaży. - Już na tym etapie promocji osiągnęliśmy rekordową sprzedaż biletów, której do tej pory solowo nie osiągnął żaden raper w Polsce - mówiła cytowana przez noizz.pl Magda Dubrawska - właścicielka SOLD OUT Agencji, która jest odpowiedzialna za organizację wydarzenia. Koncert ma być wyjątkowym wydarzeniem także ze względu na oprawę wizualną oraz efekty specjalne. 

Więcej o: