Opole 2021. Natalia Zastępa i Krystian Ochman wygrywają "Premiery"

Zakończył się konkurs "Premiery" podczas 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Nagrodę jury otrzymała Natalia Zastępa z piosenką "Wiesz jak jest", zaś telewidzowie wyróżnili Krystiana Ochmana i jego "Prometeusza".

W programie festiwalu w Opolu nie zabrakło tradycyjnych konkursów. W piątek najlepszymi debiutantami okrzyknięto Annę Byrcyn i Janka Traczyka; w sobotę jury i telewidzowie wybierali natomiast najlepsze "Premiery". 

Zobacz wideo Wywiad z Krystianem Ochmanem, zwycięzcą "Voice of Poland"

Opole 2021. Natalia Zastępa i Krystian Ochman z najlepszymi premierami

- Cieszę się, że mogliśmy być tu wszyscy razem, bo muzyka zawsze powinna łączyć i wszyscy powinniśmy pamiętać, że śpiewamy dla wszystkich, wszystkich - mówiła Natalia Zastępa, która podczas śpiewania zwycięskiego utworu "posypała się z emocji". - Szczerze, nie wiem, co teraz powiedzieć. Nie wymagam tego wsparcia od was, a i tak je dostałem. Bardzo dziękuję - powiedział Krystian Ochman. 

- "Nowe otwierać, stare zamykać". Pomyślałam, że to idealne zdanie, aby "Wiesz jak jest" zostało moim ostatnim singlem przed premierą albumu. Piosenka jest o odrodzeniu, poczuciu tego, że żyjemy i to jest ważne! Czasami zapominamy, aby cieszyć się codziennością, i pozwalamy, aby negatywne myśli czy nieistotne problemy zaprzątały nam głowę, zupełnie niepotrzebnie! Pamiętajmy, że nigdy nie jest za późno, by zmienić sposób myślenia - tak Zastępa opisywała piosenkę "Wiesz jak jest" przy okazji jej premiery.

 

Z kolei "Prometeusz" porusza kwestię siły, wytrwałości i pewności w działaniach. To nieco inna odsłona Krystiana Ochmana. Singiel został wyprodukowany przez Michała Pietrzaka oraz Juliusza Kamila. Wcześniej trapowo, z dużym podbiciem basów, a teraz - poetycko, teatralnie, musicalowo i jeszcze bardziej przejmująco. Ochman za sprawą piosenki "Prometeusz" udowodnił, że jego talent sprawdza się w różnorodnych stylistykach.

 

Wyróżnienie dla Natalii Zastępy i Krystiana Ochmana to niejedyne laury wręczone podczas konkursu "Premier". Nagroda ZAiKS-u za tekst powędrowała do Mateusza Krautwursta i Marcina Śmiałka za utwór "Dobre moce" w wykonaniu Kasi Moś i Jareckiego. Nagrodę za muzykę ZAIKS wręczył autorom piosenki "Wiesz jak jest" Natalii Zastępy.

Więcej o: