Michał Szpak świętował urodziny Freddiego Mercury'ego w Krakowie. Zaskoczył przechodniów

Michał Szpak wziął udział w muzycznym flash mobie, który odbył się w Krakowie z okazji 75. rocznicy urodzin Freddiego Mercury'ego. W niedzielę o godzinie 11:00, tuż po hejnale mariackim, wokalista oddał hołd legendarnemu artyście i wykonał utwory zespołu Queen, porywając do śpiewu zgromadzonych na rynku przechodniów.

Nikt, kto tego dnia przyszedł na Krakowski Rynek, nie spodziewał się takiego rozwoju wydarzeń. W niedzielę, 5 września tuż po wybrzmieniu hejnału mariackiego, po Rynku poniósł się śpiew Michała Szpaka. Artysta, z okazji przypadających na ten dzień urodzin Freddiego Mercury’ego, wykonał legendarne dziś „Ay-oh" z tarasu Sukiennic. Na jego wezwanie odpowiedział dźwięk trąbki, dochodzący od strony Wieży Mariackiej. Po chwili dołączyły setki głosów osób zebranych na rynku oraz orkiestra zespołu Queen Symfonicznie.

Zobacz wideo "Bohemian Rhapsody" - zwiastun #2

Freddie Mercury ciągle żywy w pamięci krakowian. Bawili się razem z Michałem Szpakiem

Artyści, wyłaniając się kolejno z tłumu, wykonali na Krakowskim Rynku najbardziej kultowe utwory Freddiego Mercury’ego. Zebrani klaskali do rytmu "We Will Rock You" i wtórowali przy wykonaniu "Bohemian Rhapsody". Wszystko po to, by w dniu, w którym lider zespołu Queen obchodziłby 75. urodziny, oddać mu hołd i podziękować za odwagę do swobodnego wyrażania siebie, jaką tchnął w muzyków kolejnych pokoleń.

Freddie Mercury to nie tylko muzyczna ikona. To człowiek, który z niespotykaną odwagą przetarł dla nas pewnego rodzaju szlak. Jego występy i cała twórczość do dziś dodają mi otuchy, tej scenicznej, muzycznej i życiowej. Odnoszę wrażenie, że wiadomość od Freddiego o tym, że naprawdę możemy być kimkolwiek chcemy, jest niezwykle istotna, zwłaszcza teraz. I za to, przy okazji rocznicy jego urodzin, chcemy mu podziękować.

- mówi Michał Szpak. Relację z wydarzenia możecie obejrzeć tutaj:

 

Za połączeniem muzycznych legend, tej lokalnej i światowej, w formie flash moba zorganizowanego na cześć Freddiego Mercury’ego, stoi kanał FilmBox Premium HD.

Więcej o: