Krzysztof Zalewski i zaproszeni przez niego artyści na urodzinach Katowic, m.in. Rojek i Brodka

- Pękam z dumy - napisał na Instagramie wokalista i multiinstrumentalista Krzysztof Zalewski, informując, że został dyrektorem artystycznym głównego koncertu "Kocham Katowice" organizowanego z okazji urodzin miasta i 50-lecia "Spodka". Zaproszeni przez niego artyści wykonają utwory z repertuaru gwiazd, które w ciągu ostatnich pięciu dekad występowały na scenie słynnej hali.

Krzysztof Zalewski, to kolejny po Organku (2018) i Abradabie (2019) muzyk, który podjął się roli dyrektora artystycznego głównego koncertu "Kocham Katowice" z okazji urodzin miasta. "Wraz z zaproszonymi przez siebie artystami przygotują specjalny program, w tym roku dedykowany przede wszystkim 50-leciu 'Spodka'" - czytamy na stronie wydarzenia.

Katowicki Spodek to kultowe miejsce dla polskiej muzyki. Pękam więc z dumy, że będę mógł być dyrektorem artystycznym koncertu na 50-lecie tego odlotowego miejsca. Gościły tam największe gwiazdy polskiej i zagranicznej muzyki. Sam odwiedziłem Spodek po raz pierwszy w 2000 roku jako piętnastoletni fan Iron Maiden

- cieszył się Krzysztof Zalewski na swoim Instagramie.

 

Ludmiła Jakubczak została pochowana na Starych Powązkach w WarszawieJej piosenki nuciła cała Polska. Ludmiła Jakubczak zginęła na oczach Ireny Santor

Koncert "Kocham Katowice". Kto wystąpi na urodzinach miasta?

Tego wieczoru, prócz Zalewskiego, na scenie "Spodka" zaprezentują się m.in. Artur Rojek, Monika Brodka, Grubson, Zbigniew Hołdys i Ptakova. Przed głównym koncertem zagra także duet Smolik // Kev Fox.

Czyje utwory wykonają polscy muzycy tego wieczoru? "Będzie z czego wybierać, bo przez pół wieku grała tam [w Spodku - red.] Metallica, Elton John, Joe Cocker, Deep Purple, Tina Turner, The Cure i wielu, wielu innych. Fani Krzysztofa Zalewskiego też powinni być usatysfakcjonowani, bo artysta na pewno wykona niejeden swój utwór" - zapewniają organizatorzy imprezy.

Maciej OrłośMaciej Orłoś ostro o artystach występujących w Opolu: Zdegustowany, zniesmaczony

Koncert odbędzie się w sobotę 11 września o godz. 17:00, a poprowadzi go redaktor Jan Chojnacki z Radia Nowy Świat. Wstęp wolny.

Więcej o: