Ralph Kaminski niczym biskup w Wenecji. Jest teledysk do "Imperium" Miuosha i Zespołu Śląsk

Inspiracja do singla "Imperium" zaczerpnięta została z jednego z najważniejszych dla Miuosha obrazów, a teledysk nakręcono w niezwykle malowniczej i wyjątkowo opustoszałej Wenecji. Z Zespołem Śląsk śpiewa Ralph Kaminski.

- "Imperium" od początku było dla mnie mocnym wyzwaniem. To pierwszy utwór, który napisałem na podstawie bardzo ważnego dla mnie obrazu, mającego wyjątkowe miejsce w moich wspomnieniach. To też pierwszy utwór z "Pieśni Współczesnych", do którego skomponowałem partię chóru – mimowolnie wybrałem, że to właśnie on nieco zdefiniuje resztę tego albumu pod tym względem . No i najważniejsza kwestia – to mój pierwszy kontakt z Ralphem, którego podziwiam od początku jego muzycznych "wykroczeń". Wcześniej widzieliśmy się może 2-3 razy, przelotnie. Dzięki "Imperium" mieliśmy okazję się poznać, polubić i zacząć współpracować. To w zasadzie początek... A klip, który udało nam się do niego zrealizować to najlepsza definicja wyjątkowości tego wszystkiego – wyjaśnia Miuosh.

Zobacz wideo Ralph Kaminski: Kiedyś największym marzeniem było zagrać na scenie alternatywnej festiwalu w Opolu

Ralph Kaminski w Wenecji - zobacz teledysk

Poprzednim singlem z albumu jest "Celina" - to hołd złożony żonom himalaistów, a zwłaszcza Celinie Kukuczce, wdowie po wybitnym zdobywcy Himalajów - Jerzym Kukuczce. Utwór wykonują wspólnie Miuosh, Zespół Śląsk oraz Julia Pietrucha. Wcześniej były "Zmierzch" nagrany z duetem Kwiat Jabłoni, "Doliny" z Jakubem Józefem Orlińskim oraz "Mantra" z Igorem Herbutem.

 

Album "Pieśni współczesne" będzie miał premierę 24 września. Miuosh jest autorem całości muzyki i wszystkich tekstów, które podsycone lokalną mitologią i świeżym spojrzeniem na sprawy ludzkie, tworzą opowieść o ludziach ziemi zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie nie zapominając o szacunku dla tradycji. W aktualny sposób poruszają ponadczasową tematykę, śmiało czerpiąc z tradycji pieśni ludowych Ziemi Śląskiej i Beskidu Śląskiego oraz nawiązując do ludowych wierzeń, wartości i historii. W projekt zaangażowanych zostało ponad 140 osób, w tym niezwykły i uznany na całym świecie Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" oraz wykonawcy, tacy jak Błażej Król, Bela Komoszyńska, Ralph Kaminski, Igor Herbut, Natalia Grosiak, Julia Pietrucha, Tomasz Organek, Jakub Józef Orliński, Andrzej Smolik, Marcin Wyrostek, Kora czy duet Kwiat Jabłoni.

Więcej o: