Rosalie. łączy siły z Lil Zey, głośną przedstawicielką tureckiej sceny w singlu "80 Kere"

Lil Zey, jedna z najbardziej wpływowych artystek tureckiej sceny, wydaje singiel "80 Kere" we współpracy z Rosalie., lubującą się w rytmach R&B wokalistką i autorką tekstów, która odnosi duże sukcesy na polskim rynku muzycznym. Producentami świeżej współpracy są Murat Tekin i Borat Berkin Laleli, a teledysk do utworu wyreżyserował Melih Kun.

Rosalie. coraz odważniej eksperymentuje zarówno ze swoim wizerunkiem scenicznym, jak i brzmieniem, które prezentuje słuchaczom. Zaczynała od mocnych inspiracji hip-hopem i weszła na rodzime salony ze świeżym brzmieniem R&B. Teraz do swojego muzycznego świata wpuszcza odrobinę wschodniego sznytu, a to za sprawą pochodzącej z Turcji Lil Zey.

Zobacz wideo Kłócić się można wiele lat. Oto konflikty wszech czasów w muzyce

Lil Zey i Rosalie. otwarte na międzynarodową współpracę

Lil Zey to turecka piosenkarka, raperka i DJka. Po ukończeniu Berklee College of Music w Bostonie przeniosła się do Atlanty w stanie Georgia, gdzie odbyła staż w dziale A&R w RedZone Entertainment u zdobywcy nagrody Grammy, producenta płytowego, Tricky'ego Stewarta i Teriusa "The Dream" Nasha. Podczas pobytu w Atlancie Lil Zey rozpoczęła także karierę DJ-ki. Po podpisaniu kontraktu z Universal Music Turkey Lil Zey wydała z sukcesem kilka singli, a następnie połączyła siły z uznanym raperem Luciano w utworze "Elmas", który w dniu premiery został odsłuchany ponad milion razy i znalazł się na szczycie list przebojów zarówno w Niemczech jak i Turcji.

Lil Zey wkracza teraz na międzynarodową scenę muzyczną i przygotowuje się do wydania kolejnych międzynarodowych projektów. Jednym z nich jest "80 Kere", singiel nagrany w duecie z Rosalie. Posłuchajcie, jak dziewczyny wypadły we wspólnym numerze:

 

Styl Rosalie. — balansujący między mainstreamem a undergroundem — bywa najczęściej określany jako alternatywne R&B, z wpływami soulu, elektroniki oraz hip-hopu. Na swoim koncie ma m.in. "Enuff EP" i album "Flashback" oraz wspólne nagrania z Taco Hemingway'em, Tym Typem Mesem, Otsochodzi czy elektronicznym duetem Catz 'N Dogz. W marcu 2020, nakładem DEF JAM Recordings Poland, ukazał się jej kolejny album "IDeal". Krążek został wyróżniony nagrodą Fryderyka w kategorii Album Roku Soul, R&B, Gospel.

Więcej o: