Lana Del Rey zapowiada płytę "Blue Banisters" i udostępnia nowy singiel "Arcadia"

Po sukcesie poprzedniego albumu "Chemtrails Over The Country Club", który ukazał się na początku tego roku, Lana Del Rey zapowiada kolejne wydawnictwo. Premiera płyty "Blue Banisters" jest zaplanowana 22 października. Krążek promuje singiel "Arcadia", który Del Rey zajawiła słowami: "Posłuchajcie go, jeśli podobało się wam 'Video Games'".

Lana Del Rey nie zwalnia tempa. Po marcowej premierze płyty "Chemtrails Over the Country Club" nadchodzi album "Blue Banisters". Przedsmakiem nowego materiału jest utwór "Arcadia", który ukazał się wraz z ogłoszeniem preorderu nowego wydawnictwa. Lana wyprodukowała i napisała singiel wraz z Drew Ericksonem (odpowiedzialny za produkcje m.in. The Killers, Father John Misty, Florence and The Machine). Subtelny i eteryczny klip do piosenki wyreżyserowała sama artystka.

Zobacz wideo Chris Cugowski o słowach Dudy, że "młodzi lekceważą muzykę Krawczyka"

Lana Del Rey wydaje nowy album w październiku. "On opowiada moją historię — ni mniej, ni więcej"

"Myślę, że można powiedzieć, że ten album opowiada o tym, jak było, co się wydarzyło i jak jest teraz. Jeśli was to interesuje, wróćcie do pierwszych trzech piosenek, które wydałam ["Wildflower Wildfire", "Blue Banisters", "Text Book" - przyp. red.]. One stanowią zapiski samych początków. Ta piosenka uderza gdzieś pośrodku i zanim płyta się ukaże, usłyszycie, gdzie jesteśmy dzisiaj" - napisała Lana Del Rey przy okazji premiery "Arcadii".

 

"O ile nieustanna krytyka była dla mnie próbą, o tyle popchnęła mnie do zbadania własnego drzewa genealogicznego, do zajrzenia głębiej i do dalszego pokazywania faktu, że Boga obchodzi jedynie to, jak się poruszam po świecie" - kontynuuje artystka. "I pomimo całego sceptycyzmu co do udawania kruchości i nierozsądnych wyjaśnień na brak jakiejś odpowiedzialności, muszę powiedzieć, że cieszyło mnie poruszanie się po świecie w sposób piękny – jako kobieta z wdziękiem i godnością".

Dziękuję moim przyjaciołom, którzy przez ostatnie 18 lat dawali przykład przyciągania, a nie promocji. Nigdy nie czułam potrzeby promowania siebie ani opowiadania swojej historii, ale jeśli was to interesuje, ten album ją opowiada – ni mniej, ni więcej

- dodaje Del Rey. Płyta "Blue Banisters" ukaże się 22 października.

Więcej o: