Nadchodzi "Technical Ecstasy" Black Sabbath w kolekcjonerskim wydaniu. Premiera już w październiku

Po "Paranoid", "Vol.4" i "Sabotage" przyszedł czas na odświeżenie siódmego studyjnego albumu Black Sabbath "Technical Ecstasy". Ukaże się on 1 października w wersji kolekcjonerskiego box setu w wersjach 4 CD i 5-winylowym. "Technical Ecstasy" został nagrany po przemianie, jaką przeszedł zespół w momencie, gdy zaczął sam zajmować się własną karierą i managementem. Ozzy Osbourne, Tony Iommi, Geezer Butler i Bill Ward wykorzystali na nim zupełnie nowe instrumenty i brzmienia.

W 1976 roku Black Sabbath przechodzili przemianę — odkąd zaczęli sami zajmować się własnym managementem, nie tylko weszli w nowe role, ale i eksplorowali nowe brzmienia. Ich album "Technical Ecstasy" dotarł do miejsca 13. na listach sprzedaży w Wielkiej Brytanii i pokrył się złotem w USA. BMG upamiętnia ten śmiały krążek, wydając wersję kolekcjonerską, która zawiera zremasterowane nagrania oryginalne, całą płytę z nowym miksem Steven’a Wilsona oraz ponad 90 minut nigdy niepublikowanych wersji utworów, alternatywnych miksów i nagrań koncertowych. 

Zobacz wideo Kuba Badach o płycie z utworami Zauchy: Żyłem w przekonaniu, że ta płyta wyląduje na półce i nikt nie będzie chciał jej słuchać

Nowe wydanie siódmej płyty Black Sabbath już 1 października

Latem 1976 roku Ozzy Osbourne, Tony Iommi, Geezer Butler i Bill Ward udali się do Mami, żeby nagrać album ‘Technical Ecstasy’ w słynnym Criteria Studios. Zespół wrócił wówczas z trasy koncertowej promującej swój poprzedni album ‘Sabotage’, na której to wzbogacili swoje brzmienie o instrumenty klawiszowe i syntezatory. Te nowe instrumenty i dźwięki zostały wprowadzone do nagrań na kolejnej płycie ‘Technical Ecstasy’. 

Nowe utwory zawierały bardzo szeroki zakres stylów muzycznych od ciężkiego grania w ‘Back Street Kids’, przez balladę ‘It’s Alright’, do funkującego "All Moving Parts (Stand Still)" oraz progresywnego ‘Gypsy’. Ciekawostką był zwłaszcza ‘It’s Alright’, pierwszy utwór z Billem Wardem na głównym wokalu. Wersja deluxe albumu zawiera nowy master wszystkich ośmiu utworów studyjnych, a także cały album z nowym miksem wykorzystującym oryginalne nagrania na taśmach analogowych — jego autorem jest Steven Wilson.

Na "TECHNICAL ECSTASY: SUPER DELUXE EDITION" znajduje się również osiem nigdy niepublikowanych wersji i miksów alternatywnych. Są to m.in. miksy utworów "You Won’t Change Me" i "Rock ’n’ Roll Doctor", a także wersje alternatywna i instrumentalna "She’s Gone". Kolekcję uzupełnia dziesięć nagrań koncertowych, które również nigdy nie były publikowane, a które pochodzą z trasy Technical Ecstasy World Tour w latach 1976-1977. Mowa tutaj o utworach z różnych okresów historii grupy, ze wczesnym ‘Black Sabbath’ i ‘War Pigs’, jak i nowymi ‘Gypsy’ i ‘Dirty Women’.

"TECHNICAL ECSTASY: SUPER DELUXE EDITION" dostępny będzie od 1 października 2021 roku w wydaniach 4CD i 5-winylowym ze 180 gramowymi czarnymi płytami. Obydwie wersje są już dostępne w przedsprzedaży. Album w nowym masterze będzie również dostępny na serwisach streamingowych i do pobrania. Kolekcjonerskie wydanie ukazuje się z bogatą książeczką okładkową, bogatą w treści i rzadkie materiały pamiątkowe oraz zdjęcia z tamtego okresu, a także replikę książeczki pochodzącej ze światowej trasy z lat 1976-1977 i duży kolorowy plakat tej trasy. Ten wyjątkowy zestaw można zamówić pod tym linkiem.

Więcej o: