Adele szykuje się do powrotu na scenę? Fani obserwują tajemnicze projekcje z liczbą 30

Od premiery ostatniej płyty Adele, "25", minęło prawie sześć lat. Wielbiciele brytyjskiej wokalistki niecierpliwie wyczekują nowych utworów - w piątek w końcu doczekali się promyczka nadziei (i to niejednego). W miastach na całym świecie pojawiły się bowiem projekcje złotej liczby 30. Wszystko wskazuje na to, że właśnie taki tytuł - "30" - otrzyma nowy album Adele.

W 2019 roku, z okazji swoich 30. urodzin, Adele podzieliła się na Instagramie zdjęciem, pod którym żartowała m.in., że "30" będzie płytą "drum-n-bassową, żeby zagrać wszystkim na nosie". Już wtedy fani mieli nadzieję na rychłą premierę "trzydziestki", jednak Adele do dzisiaj nie dała w tej sprawie nowych znaków. Temat wrócił 1 października, kiedy na rozpoznawalnych budynkach w wielu krajach pojawiły się billboardy i projekcje liczby 30, zapisanej w stylu charakterystycznym dla albumu "21".

Zobacz wideo Adele szaleje po zdobyciu gola przez Anglię

Czy Adele przygotowuje się do muzycznego powrotu? Fani w pełnej gotowości przez światową akcję

Fani Adele trzymają rękę na pulsie. Na Twitterze czytamy, że "trzydziestka" od piątku zawitała m.in. do Amsterdamu, Berlina, Cardiff, Londynu, Paryża, Nowego Jorku, Toronto, Los Angeles i Rzymu. Wedle ustaleń internautów prawie za każdym razem liczba 30 w złotym kolorze jest pokazywana przez pewien czas na fasadzie znanego budynku (np. w Nowym Jorku było to Empire State Building, w Liverpoolu — Radio City Tower, w Berlinie — okolice Wieży Telewizyjnej). W pobliżu czuwa profesjonalny fotograf, który robi zdjęcia projekcji — i to tylko tyle, jednak dla miłośników talentu Adele — aż tyle. 

W ubiegłym tygodniu pojawiły się niepotwierdzone informacje, że pierwsze muzyczne nowości od Adele ukażą się na dniach. Pitchfork wspomina, że podejrzenia wielbicieli brytyjskiej wokalistki wzbudziło przesunięcie premiery nowej wersji płyty "Red" Taylor Swift z 19 listopada na 12 listopada. Padają domysły, że właśnie 19 listopada może się ukazać nowy album Adele.

Dyskografię artystki, która wzięła świat szturmem płytą "21" z roku 2011, zamyka krążek "25", wydany cztery lata później. Każda z płyt Adele odznacza ważny moment w jej życiu — wspomniana "30" przyniosła wokalistce m.in. rozstanie z wieloletnim partnerem Simonem Koneckim. "Moja trzydziestka wystawiła mnie na mnóstwo prób, ale pogodziłam się z tym i starałam się z całych sił, żeby się nie poddać. Bez względu na to, jak długo tu jesteśmy, życie potrafi być skomplikowane. Zmieniłam się drastycznie w ciągu ostatnich kilku lat, wciąż się zmieniam i to jest w porządku" - pisała Adele, świętując 31. urodziny w  maju 2019 roku. Pozostaje nam więc wypatrywać nowości i mieć nadzieję, że już niebawem przekonamy się, jaka teraz jest Adele.

 
Więcej o: