Kali Uchis i SZA łączą siły w remiksie "fue mejor". "Dzieje się"

Laureatka Grammy, gwiazda latin popu, Kali Uchis oraz jedna z najciekawszych artystek alternatywnego R&B, SZA połączyły siły w nowej wersji piosenki "fue mejor". - Oto latynoskie R&B, oto SZA śpiewająca po raz pierwszy po hiszpańsku, oto pora dreszczowa, dzieje się - ekscytuje się Uchis.

Jeśli potrzebujecie dobrej kobiecej energii u progu nowego tygodnia, nie szukajcie dalej - Kali Uchis i SZA mają jej sporo. W środę, 29 września ukazał się wyjątkowy owoc ich współpracy, remiks utworu "fue mejor". SZA miała okazję pierwszy raz sprawdzić się wokalnie po hiszpańsku. "Dziękuję, że wskoczyłaś tu i zaśpiewałaś w innym języku. Dziękuję, że dzięki tobie osoby hiszpańskojęzyczne mogą się czuć dostrzeżone i za to, że jesteś tak ciepłą, otwartą i czystą duszą" - to słowa, które Kali Uchis skierowała do SZA na Twitterze.

Zobacz wideo Kuba Badach o płycie z utworami Zauchy: Żyłem w przekonaniu, że ta płyta wyląduje na półce i nikt nie będzie chciał jej słuchać

SZA i Kali Uchis wkraczają w "porę dreszczową" z remiksem "fue mejor"

Oryginalna wersja utworu "fue mejor", nagrana przez Kali w duecie z PartyNextDoor, znalazła się na znakomicie przyjętej hiszpańskojęzycznej płycie Uchis "Sin Miedo (del Amor y Otros Demonios) ∞". W nowej wersji rozmarzonego utworu chwilami pojawiają się operowe zaśpiewy, które dodają brzmieniu R&B odrobiny mroku, właściwej jesiennym miesiącom.

 

Ze wspomnianego albumu "Sin Miedo (...)" pochodzi także superprzebój "telepatía", który przekroczył już 1,4 miliarda streamów, docierając na szczyt list Latin Airplay oraz Latin Pop Airplay Billboardu. Ponadto singiel przez 10 tygodni z rzędu znajdował się na najwyższej pozycji zestawienia Latin Digital Song Sales. "telepatía" jest w tej dekadzie najdłużej utrzymującą się w głównym notowaniu Billboardu hiszpańskojęzyczną piosenką w wykonaniu solisty — numer nie spadł z Billboard Hot 100 przez 23 tygodnie.

Na wydany pod koniec 2020 roku longplay "Sin Miedo (del Amor y Otros Demonios) ∞" trafiły również single "La Luz" feat. Jhay Cortez oraz "Aqui Yo Mando" feat. Rico Nasty. W tym miesiącu Kali Uchis zdobyła swoją pierwszą nagrodę Billboard Latin Music Award w kategorii Album roku latin pop. Wcześniej artystka odebrała pierwszą statuetkę Grammy za singiel "10%" nagrany z Kaytranadą.

Więcej o: