Glastonbury 2022. Ogłoszono główną gwiazdę festiwalu. To Billie Eilish. I jest rekord

Billie Eilish została ogłoszona główną gwiazdą festiwalu Glastonbury 2022. Tym samym została najmłodszą headlinerką w historii, a także pierwszą kobietą headlinerką od 2016 roku.

W poniedziałek Billie Eilish zamieściła zdjęcie na Instagramie w bluzie z logo festiwalu z podpisem "2022". Później udział wokalistki w wydarzeniu potwierdzili organizatorzy, podkreślając, że 20-latka będzie "najmłodszą solo headlinerką w historii" Glastonbury. - To idealny sposób na powrót i nie mogę się doczekać! - podkreśliła, cytowana przez BBC, organizatorka festiwalu, Emily Eavis.

Zobacz wideo

Eilish będzie również pierwszą kobietą headlinerką od 2016 roku. W 2020 roku miała nią być Taylor Swift, jednak impreza została odwołana ze względu na wybuch pandemii COVID-19. W tym roku festiwal Glastonbury miał formę online. Podczas wydarzenia wystąpili m.in. Coldplay, Wolf Alice i Jorja Smith.

Lady Gaga w WestfieldLady Gaga dała specjalny występ z okazji premiery płyty nagranej z Tonym Bennettem

Eilish stworzyła tytułową piosenkę do "Nie czas umierać"

Billie Eilish wystąpiła już na Glastonbury w 2019 roku, jednak wówczas nie była główną gwiazdą festiwalu. W lipcu wokalistka wydała swoją drugą płytę - "Happier Than Ever". Pierwszy singiel zapowiadający nowy album zadebiutował na 10. miejscu Billboard Hot 100, a w ciągu dwóch tygodni od premiery zgromadził ponad 150 mln streamów.

Eilish przeszła też do historii jako najmłodsza artystka, która otrzymała nominacje i nagrody Grammy w czterech najważniejszych kategoriach: Najlepszy nowy artysta, Album roku, Nagranie roku, Piosenka roku. Dodatkowo otrzymała nagrodę w kategorii Najlepszy album wokalny pop. Billie okazała się także najmłodszą artystką, która napisała i nagrała motyw do najnowszego filmu o Jamesie Bondzie pt. "Nie czas umierać".

Łódzki Manhattan - zdjęcie ilustracyjneNa łódzkim bloku wykwitł imponujący mural z Wiedźminem. Jest największy w Polsce

Więcej o: