Sting przedstawia drugą piosenkę z albumu "The Bridge". "Pomost między różnicami, które nas dzielą"

Sting, 17-krotny laureat Grammy, przedstawia nowy, pop-rockowy singiel "Rushing Water", który zapowiada jego nadchodzący album "The Bridge". Płyta ukaże się 19 listopada. Teledysk do najnowszego singla wyreżyserował Eric Ryan Anderson.

- "Rushing Water" to doskonały początek płyty, który ma być rodzajem pomostu między wszystkimi drobnymi różnicami, które nas dzielą - wyjaśnia Sting, autor tekstu do piosenki. Muzykę artysta przygotował z Gavinem Brownem oraz Martinem Kierszenbaumem. W "Rushing Water" Stingowi towarzyszą Dominic Miller i Gavin Brown na gitarach, Josh Freese na perkusji, Martin Kierszenbaum na organach i syntezatorach, Fred Renaudin także na syntezatorach oraz Gene Noble w chórkach.

Zobacz wideo Kuba Badach o płycie z utworami Zauchy: Żyłem w przekonaniu, że ta płyta wyląduje na półce i nikt nie będzie chciał jej słuchać

Sting w listopadzie wydaje nowy album. "Wszyscy utknęliśmy"

"The Bridge" to zestaw premierowych utworów, które prezentują niedościgniony kompozytorski talent Stinga. Artysta świetnie porusza się w różnych stylach i gatunkach, co udowadnia od samego początku swojej kariery. Głównym singlem zapowiadającym "The Bridge" jest z miejsca wpadający w ucho "If It’s Love".

 

Album został napisany w trakcie pandemii. Sting opowiada na nim o osobistych stratach, zakłóceniach, zamknięciu oraz nadzwyczajnej sytuacji społecznej i politycznej. - Piosenki na "The Bridge" są pomiędzy miejscami, stanami umysłu, życiem i śmiercią, relacjami. Pomiędzy pandemiami i epokami - politycznymi, społecznymi i psychologicznymi. Wszyscy utknęliśmy w trakcie jakiegoś etapu. Potrzebujemy mostu - opowiada Sting.

Na płycie poza zaprezentowanymi singlami - pogodnym indiepopowym "If It’s Love" i pop-rockowym "Rushing Water" - znalazły się: elektroniczna ballada "Loving You", romantyczne "For Her Love" (które może skojarzyć się z okresem "Fields of Gold") czy wreszcie "The Book of Numbers", "Harmony Road" i "The Bells of St. Thomas" nagrane z prawą i lewą ręką artysty, Dominikiem Millerem.

Ostatni studyjny album w dyskografii Stinga, na którym znalazł się nowy materiał to "57th & 9th" z 2016 roku. 

Więcej o: