Adele zapowiedziała nową piosenkę. To jej pierwszy utwór od sześciu lat

Adele opublikowała w mediach społecznościowych zapowiedź swojego najnowszego singla, który ma ukazać się 15 października. Ze spekulacji brytyjskich mediów wynika, że "Easy On Me" to zapowiedź czwartego albumu piosenkarki.

Od premiery ostatniej płyty Adele pt. "25" minęło już niemal sześć lat. Fani brytyjskiej piosenkarki z niecierpliwością oczekują na jej nowe utwory. W 2019 roku wokalistka opublikowała na Instagramie zdjęcie, pod którym żartowała, że "30" będzie płytą "drum-n-bassową, żeby zagrać wszystkim na nosie". Już wtedy wielbiciele mieli nadzieję na nowy materiał, ale sprawa ucichła. Teraz donosy o nowej płycie stają się rzeczywistością. 

Zobacz wideo Popkultura odc. 85

Adele zapowiedziała nowy singiel. Premiera jeszcze w październiku

We wtorek 5 października Adele opublikowała w swoich mediach społecznościowych kilkusekundowe wideo ze swoją pierwszą od sześciu lat piosenką pod tytułem "Easy On Me". Pod koniec materiału pojawia się zapowiedź premiery utworu - ujrzy on światło dzienne już 15 października. 

W poniedziałek z kolei konta w mediach społecznościowych Adele zostały zaktualizowane. Pojawiły się m.in. nowe zdjęcie profilowe. BBC News uznało, że wokalistka w ten sposób "podsyca pogłoski, że ma w planach wydać nowy album po raz pierwszy od 2015 roku". 

Adele i tajemnicze billboardy w miastach na całym świecie 

Już wcześniej w sieci pojawiały się spekulacje na temat nowej płyty brytyjskiej piosenkarki. Jak pisaliśmy przed kilkoma dniami w kultura.gazeta.pl, 1 października w różnych miastach na całym świecie, m.in. w Warszawie, Amsterdamie, Nowym Jorku, Liverpoolu czy Berlinie, pojawiły się billboardy i projekcje złotej liczby "30" zapisanej w charakterystycznym stylu. 

Poprzednie płyty Adele - "19", "21", "25" - nawiązywały do ważnych momentów w jej życiu. "30", która pojawiła się na bilboardach, według domysłów może odnosić się do rozstania z wieloletnim partnerem piosenkarki Simonem Koneckim. 

"Moja trzydziestka wystawiła mnie na mnóstwo prób, ale pogodziłam się z tym i starałam się z całych sił, żeby się nie poddać. Bez względu na to, jak długo tu jesteśmy, życie potrafi być skomplikowane. Zmieniłam się drastycznie w ciągu ostatnich kilku lat, wciąż się zmieniam i to jest w porządku" - pisała Adele, świętując 31. urodziny w 2019 roku. 

 
Więcej o: