Mata rapował, że "wykupi billboard na Manhattan". Właśnie trafił na Times Square!

Mata za pośrednictwem Instagrama udostępnił wideo, na którym macha z nowojorskiego ekranu i promuje swój album. Oznacza to, że młody raper zrobił to, co zapowiedział w jednym ze swoich utworów. "Za rok wykupię billboard na Manhattan jak Sfera Ebbasta" - rapował w piosence "Patoreakcja".
Zobacz wideo Rozpad zespołu na scenie? Najsłynniejsze muzyczne konflikty [Popkultura]

Mata, a właściwie Michał Matczak, ma zaledwie 21 lat i za sobą wielkie sukcesy na rynku muzycznym. Zrobiło się o nim głośno w 2019 roku, gdy teledysk do jego singla "Patointeligencja" trafił do serwisu YouTube. W ciągu kilku dni klip został odtworzony 10 mln razy. Później raper wrócił z kolejnym mocnym singlem pt. "Patoreakcja", zapowiadającym nową płytę. W tym roku artysta otrzymał dwa Fryderyki: w kategorii "debiut roku" i "album roku hip-hop". Na koncercie, który odbył się 2 października w Warszawie na lotnisku Bemowo, zgromadził około 40 tys. fanów. Oficjalna premiera płyty "Młody Matczak" miała miejsce dzień wcześniej, ale już w przedsprzedaży zdążyła się pokryć podwójną platyną. Na scenie gościnnie pojawili się: Young Leosia, Quebonafide i Malik Montana. 

Mata. "Kiss Cam (Podryw Roku)" na liście Billboard

Do lipca 2021 roku żadnemu polskiemu artyście nie udało się wylądować z polskojęzycznym utworem na liście magazynu "Billboard". Uwzględnia ona ponad 200 światowych rynków muzycznych z wyłączeniem Stanów Zjednoczonych. Mata znalazł się tam dzięki singlowi "Kiss Cam (Podryw Roku)" i odniósł międzynarodowy sukces. Uplasował się na 198. pozycji. 

Mata na Times Square. "Za rok wykupię billboard na Manhattan"

"Za rok wykupię billboard na Manhattan jak Sfera Ebbasta" -  przewidział raper swój kolejny sukces w "Patoreakcji" i na Times Square faktycznie trafił. Matczak podzielił się nagraniem, na którym reklamuje swój najnowszy album w Nowym Jorku.

Więcej o: