Tina Turner sprzedała prawa do swojej twórczości i wizerunku. Kwota zwala z nóg

Tina Turner sprzedała wydawcy BMG wszystkie prawa do swojej twórczości i wizerunku. Mimo że dokładna kwota transakcji nie jest znana, to ta szacunkowa, podana przez BBC, zwala z nóg.
Zobacz wideo Miłość i muzyka łączą się nie tylko w piosenkach. Uczucie doprowadziło niektóre zespoły do rozpadu

Tina Turner była supergwiazdą przez dekady. Jej prowokacyjność, zmysłowość, chropowaty wokal i niepowstrzymana energia stały się znakami rozpoznawczymi piosenkarki i wciąż wywołują entuzjazm. W połowie lat 80., aby dotrzeć na szczyt, podejmowała śmiałe ruchy, pokonując poważne przeszkody osobiste i zawodowe. Szacuje się, że nakład ze sprzedaży wszystkich albumów 81-letniej gwiazdy wynosi ponad 180 mln egzemplarzy. Teraz jednym podpisem sprzedała firmie BMG prawa autorskie do swojego dorobku artystycznego.

Tina Turner sprzedała prawa do swojej twórczości i wizerunku. Ile zarobiła?

Tina Turner sprzedała prawa do swojego katalogu muzycznego obejmującego sześć dekad, w tym hitów takich jak "What's Love Got to Do With It" i "Private Dancer". Tym samym firma BMG nabyła prawa do jej nazwiska i wizerunku. Umowa nie ma wpływu na kontrakt z Warner Music, który nadal będzie dystrybuować muzykę gwiazdy.

Firma nie ujawniła kwoty, którą zapłaciła artystce. Jak podaje BBC.com, ze źródeł branżowych wynika, że będzie bliska 50 mln dol. 

 

Tina Turner od lat jest na emeryturze. Swój dorobek zostawiła "w dobrych rękach"

Tina Turner w 2009 roku ogłosiła, że przechodzi na emeryturę, ale zainteresowanie nią nie maleje. Artystka jest przekonana, że dzięki BMG i Warner Music jej dorobek jest w profesjonalnych i dobrych rękach.  

BMG, część konglomeratu medialnego Bertelsmann, który jest właścicielem ogólnoeuropejskiego nadawcy RTL i wydawcy Penguin Random House, ma prawa do twórczości takich gwiazd, jak Mick Jagger i Keith Richards, John Lennon i Ringo Starr, Mick Fleetwood, Iron Maiden, Kurt Cobain i David Bowie.

 
Więcej o: