Ed Sheeran i Elton John w duecie - wspólnie wydadzą świąteczny singiel. Kiedy będzie jego premiera?

Jak powiedział 6 października Ed Sheeran w wywiadzie udzielonym dla holenderskiego programu radiowego - NPO Radio 2, wspólnie z Eltonem Johnem przygotowują świąteczny singiel. To John zadzwonił z propozycją jego nagrania do Sheerana. Kiedy można spodziewać się premiery kawałka?

W Internecie zawrzało odkąd Ed Sheeran oficjalnie ogłosił duet z Eltonem Johnem. Fani artystów czekają na świąteczny singiel.

Zobacz wideo ROCKETMAN – zwiastun filmu o Eltonie Johnie

Elton John zaproponował Sheeranowi świąteczny duet. Kiedy możemy spodziewać się premiery kawałka?

Ed Sheeran, jak cytuje serwis People, zdradził, że kawałka, który tworzą wspólnie z Eltonem Johnem, można się spodziewać już w grudniu 2021 roku.  

Propozycja nagrania świątecznego singla padła ze strony Johna w 2020 roku, kiedy dzwonił do Sheerana ze świątecznymi życzeniami. Piosenkarz poinformował wówczas znajomego, że stworzony przez niego hit "Step Into Christmas" znajduje się na szóstym miejscu listy przebojów. W ten sposób chciał zachęcić młodszego kolegę do nagrania świątecznego duetu.  

30-letni artysta początkowo nie był zbyt entuzjastycznie nastawiony do otrzymanej propozycji i miał pewne wątpliwości. Johnowi jednak udało się go przekonać.

- Elton zadzwonił do mnie w Boże Narodzenie, żeby powiedzieć "Wesołych Świąt" - mówi Sheeran. Dodał również, że John dzwoni do niego prawie codziennie. - "Step Into Christmas" jest numerem 6 na listach przebojów, ja mam 74 lata i wciąż mam piep***** hity na listach, to jest super! Chcę zrobić kolejną świąteczną piosenkę, zrobisz ją ze mną? - zapytał John

Jak już wiemy, Ed Sheeran zgodził się na propozycję Eltona Johna. Świątecznego singla możemy oczekiwać już w grudniu 2021 roku.

Nowa płyta Eda Sheerana

Pod koniec października, a dokładnie - 29 października 2021 roku ukaże się nowy album Eda Sheerana "Equals". Jego pierwszą zapowiedzią była piosenka artysty "Bad Habits", która wyszła w czerwcu tego samego roku. Jak wyjawił, jego pracę nad krążkiem trwały już od 2017 roku. Był to okres, w którym przeżył wiele trudnych momentów w swoim życiu, związanych ze stratą czy miłością. Warto również dodać, że jest to czwarty studyjny album Sheerana.

Więcej o: