The Lathums podbili Wielką Brytanię. Są nazywani "następcami Arctic Monkeys i The Smiths"

The Lathums to najświeższa gitarowa sensacja z Wielkiej Brytanii. Dziennikarze już porównują ich do Arctic Monkeys i The Smiths, a fani szturmem ruszyli kupić pierwszą płytę "How Beautiful Life Can Be". Debiutancki album kwartetu zadebiutował na szczycie brytyjskiej listy sprzedaży.

"How Beautiful Life Can Be" to zaledwie piąta w tym roku debiutancka płyta, która dotarła na najwyższą pozycję zestawienia w UK. Anglicy zdobyli serca słuchaczy szczerymi, pełnymi optymizmu, gitarowymi numerami. Piosenkami o złamanym sercu i okazywaniu miłości nieznajomym. Utworami o wytrwałości, nadziei i braterstwie, takimi jak singlowe "The Great Escape", "Oh My Love", "Fight On", "I'll Get By", "I See Your Ghost" i "I Know That Much".

Zobacz wideo Popkultura odc. 86

The Lathums. Nowa gitarowa siła w Wielkiej Brytanii

Na czele zespołu stoi Alex Moore, który już stał się wzorem współczesnego frontmana. Partnerują mu Scott Concepcion na gitarze i z zamiłowaniem do stylu Johnny'ego Marra, basista Jonny Cunliffe oraz perkusista Ryan Durrans. - To wyjątkowy dzień, jesteśmy numerem 1 i wszyscy się o tym dowiedzą - ekscytowali się pod koniec września muzycy The Lathums. - Oszałamiające doświadczenie, ale nasza podróż dopiero się zaczyna. Nasza i naszych fanów, bo wybieramy się w nią razem.

Jedną z pierwszych osób, która poznała się na talencie The Lathums był Tim Burgess, czyli wokalista The Charlatans, który latem 2019 roku zaproponował im miejsce na będącej pod jego kuratelą scenie na festiwalu Kendal Calling. Rok później zespół gościł już w popularnym brytyjskim talk-show, „Later… With Jools Holland" i znalazł się wśród nominowanych do prestiżowego plebiscytu BBC Sound Poll 2021, w którym typowani są artyści, którzy mają największe szanse zdobyć sukces w nadchodzącym roku.

Kiedy The Lathums mieli zdobywać Wielką Brytanię porywającymi koncertami, nastała pandemia. Zespół wykorzystał jednak ten czas, najlepiej jak można, wchodząc do studia Parr Street w Liverpoolu, gdzie pod okiem producentów Jamesa Skellya i Chrisa Taylora nagrał debiutancki album "How Beautiful Life Can Be".

Więcej o: