Dave Gahan wydaje nową płytę. Pierwszy singiel "zaczyna się od drobnostki i rośnie do monstrualnych rozmiarów"

Dave Gahan zaprezentował pierwszy singiel z nadchodzącej płyty "Imposter". "Metal Heart" zapowiada krążek z coverami, który pojawi się na sklepowych półkach 12 listopada. Razem ze swoim wieloletnim muzycznym partnerem Richem Machinem Gahan stworzył m.in. własną wersję piosenki napisanej w 1998 roku przez Cat Power.

- To chyba mój ulubiony utwór w tym momencie. To naprawdę świetna kompozycja, ponieważ jest swojego rodzaju łukiem. Zaczyna się od drobnostki, a rośnie do rozmiarów potwora – mówi o piosence "Metal Heart" Dave Gahan.

Zobacz wideo 1991. Najważniejszy rok w historii muzyki? [Popkultura Extra]

Dave Gahan bierze na warsztat piosenki innych artystów. "Stworzyliśmy coś wyjątkowego"

Na płycie "Imposter" Gahan zabiera słuchaczy w osobistą podróż z 12 skrupulatnie dobranymi piosenkami z różnych gatunków i epok. Mowa m.in. o utworach Neila Younga, Boba Dylana, PJ Harvey, Charliego Chaplina, Cat Power i Marka Lanegana. "Imposter" ma być "opowieścią pełną piosenek, których Dave Gahan & Soulsavers słuchali, które studiowali i którym dali nowe życie". Wszystkie utwory mają dla Gahana głębokie znaczenie. — Kiedy słucham głosów i piosenek innych ludzi, a co ważniejsze, sposobu, w jaki je śpiewają i interpretują słowa, czuję się jak w domu — wyznaje artysta.

 

— Utożsamiam się z tym. Koi mnie to bardziej niż cokolwiek innego. Na płycie nie ma ani jednego wykonawcy, który by mnie nie poruszył. Wiem, że stworzyliśmy coś wyjątkowego i mam nadzieję, że inni to poczują, a [album] zabierze ich w małą podróż – zwłaszcza tych, którzy od lat kochają muzykę — mówi Gahan. W przeciwieństwie do poprzednich albumów Dave’a Gahana i Soulsavers, które były transatlantyckimi współpracami, "Imposter" zostało nagrane na żywo z dziesięcioosobowym zespołem w słynnym Shangri-La Recording Studio w Malibu w listopadzie 2019.

 

"Imposter", także wyprodukowany przez Richa Machina i Dave’a Gahana, to ich trzeci album po docenionym przez krytyków "Angels & Ghosts" (2015) i ich pierwszym wydawnictwie "The Light the Dead See" (2012). Płyta zostanie wydana w formacie cyfrowym i fizycznym na całym świecie 12 listopada.

Więcej o: