Quebonafide ogłasza ostatnią trasę koncertową. "Pożegnanie postaci, która Wam towarzyszyła"

Quebonafide ogłosił swoją ostatnią trasę koncertową, która odbędzie się w 2022 roku. Raper planuje koncerty w siedmiu miastach, między innymi w Warszawie, Katowicach czy Poznaniu. Muzyk chce w ten sposób pożegnać "postać", która towarzyszyła słuchaczom w ostatnich latach.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Kuba Grabowski, znany jako Quebonafide, poinformował we wtorek 12 października, że planuje ostatnią trasę koncertową. W 2022 roku raper wystąpi na koncertach w siedmiu miastach: Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie oraz Gdańsku/Sopocie. Na razie nie wiadomo, w jakich dniach zaplanowane są koncerty ani jaka będzie cena biletów. Działa już jednak strona zapowiadająca to wydarzenie: goingapp.pl/psychorelations.

Zobacz wideo "Quebonafide: Romantic Psycho Film" - dokument o polskim raperze [ZWIASTUN]

Quebonafide ogłasza swoją ostatnią trasę koncertową. Psycho Relations odbędzie się w 2022 roku

"Podjąłem decyzję, że trasa koncertowa, którą zagramy w przyszłym roku, będzie ostatnią trasą koncertową, jaką zagram jako Quebonafide. Nie chciałbym, żebyście odczytali to jako jakąś intrygę lub kolejną grę z mojej strony. Oczywiście zamierzam Was jeszcze chwilę wodzić za nos, ale ta konkretna sytuacja absolutnie tego nie dotyczy. Nie zostaje mi więc nic innego, niż zaprosić wszystkich państwa na koncerty pożegnalne postaci, która towarzyszyła Wam i Wy jej przez ostatnie kilka lat" - napisał w oświadczeniu Quebonafide.

Trasa Psycho Relations, zgodnie z zapowiedziami muzyka, ma być odświeżoną formułą zaplanowanych dotychczas koncertów. W trakcie występów mają pojawić się komentarze rapera dotyczące rzeczywistości oraz efekty pracy nad nowym materiałem. Na koncertach w 2022 roku pojawi się też wiele utworów z albumu "Romantic Psycho".

"Romantic Psycho" to płyta, w ramach promocji której Quebonafide pojawiał się w mediach w roli skromnego, wycofanego chłopaka. Zwieńczeniem akcji miała być trasa koncertowa, zaplanowana na kwiecień 2020 roku. Z powodu epidemii koronawirusa występy zostały odwołane. "Przez dwa lata Quebonafide przygotował dla fanów wiele niespodzianek" - napisano w zapowiedzi trasy koncertowej.

Kuba Grabowski - działający jako Quebonafide, ma na koncie ponad 400 tys. sprzedanych płyt. Zdobył też Fryderyka w kategorii Album Roku Hip Hop za "SOMA 0,5 mg", występując w duecie z Taco Hemingwayem (Taconafide).

Więcej o: