Jeden przesterowany syntezator i stare pianino... Klubowa, przestrzenna opowieść od duetu Sarapata

Bracia Sarapata to elektroniczny duet z Krakowa, który właśnie wypuszcza w świat trzeci singiel promujący ich nadchodzący album. "Nika" to pierwsza piosenka, jaką stworzył duet, mając w głowie długogrający materiał sygnowany ich nazwiskiem. Do utworu powstała animacja stworzona przez Jagnę Firek.

"Nika" to pierwszy utwór jaki powstał na debiutancką płytę duetu Sarapata. Rdzeń stworzony został z bliżej niesprecyzowanych, ale za to bardzo silnych wzruszeń w pewien jesienny wieczór. Jeden przesterowany syntezator i stare pianino stanowią podstawę piosenki, którą bracia uzupełnili nieco abstrakcyjnymi samplami skrzypiec i dziecięcego głosu.

Sarapata "Nika" - jest teledysk

Utwór jest jednym z bardziej delikatnych w repertuarze duetu i nie sili się na bycie imprezowym hitem. Elektronika zdecydowanie służy tutaj opowieści przeprowadzonej od delikatnego wstępu do przejmującego finału. Duet o utworze:

Oglądaliście kiedyś 'Song Of The Sea'? Jeżeli tak to pamiętacie jakie emocje towarzyszyły Wam po seansie? My zapamiętaliśmy je dźwiękowo. 'Nika' to takie wspomnienie niezwykle przejmującego obrazu przetłumaczonego na audio. Klubowa, przestrzenna opowieść z samplami oryginału.
 

Sarapata to duet elektroniczny braci Michała i Mateusza, krakowskich producentów i muzyków na co dzień współpracujących z uznanymi polskimi artystami. Łączą w sobie wiele skrajności, ale i doświadczeń zdobytych na różnych biegunach muzycznej wędrówki.

Zobacz wideo 1991. Najważniejszy rok w historii muzyki? [Popkultura Extra]

 Zamiłowanie do harmonii wynieśli z towarzyszenia zespołowi Lor czy Paulinie Przybysz oraz ze współtworzenia w przeszłości własnej formacji Salk. Brzmienie projektu Sarapata to wypadkowa wielu czynników. Z jednej strony bagaż doświadczeń, z drugiej najbliższe sercu inspiracje, a z trzeciej własna ścieżka, którą wspólnie podążają od lat. Na przekór trendom Sarapata odkrywają przed słuchaczami brzmienie pełne, barwne i bogate, a co najważniejsze - brzmienie, które nie pozwala spokojnie stać w miejscu.

Więcej o: