Coldplay zagra na PGE Narodowym w Warszawie! Kiedy bilety trafią do sprzedaży?

Polskich fanów Coldplay z pewnością ucieszy widomość, że zespół już w lipcu 2022 roku zagra na PGE Narodowym w Warszawie. 14 października ogłoszone zostały szczegóły dotyczące trasy koncertowej "Music Of The Spheres World Tour". Kiedy bilety trafią do sprzedaży?

Więcej informacji na temat muzyki przeczytasz na Gazeta.pl.

Zobacz wideo Rozpad zespołu na scenie? Najsłynniejsze muzyczne konflikty [Popkultura]

Polska znalazła się wśród krajów, gdzie odbędzie się trasa koncertowa Coldplay w 2022 roku. Fani zespołu muszą się pospieszyć, ponieważ bilety będą w sprzedaży już w październiku 2021 r.

Coldplay i koncert w Warszawie. Od kiedy można kupić bilet?

W czwartek 14 października brytyjski zespół poinformował, że koncert w Polsce odbędzie się już 8 lipca 2022 roku na PGE Narodowym w Warszawie. Wśród krajów, do których Coldplay wyruszy z nową trasą znalazły się również Niemcy, Francja, Wielka Brytania czy Szkocja.

Quebonafide Quebonafide ogłasza ostatnią trasę koncertową [MIASTA, BILETY]

Sprzedaż biletów na koncert w Warszawie ruszy już 22 października 2021 roku o godzinie 10:00 na stronie LiveNation.pl. Warto również wspomnieć, że będą one dostępne także w przedsprzedaży. Dla klientów Citi Handlowy ruszy ona dwa dni wcześniej - 20 października o godz. 9:00, natomiast 21 października o godz. 9:00 dla użytkowników portalu Ticketmaster.

Trasa koncertowa w obliczu kryzysu klimatycznego

Brytyjski zespół bardzo poważnie podchodzi do kwestii zmian klimatycznych i również pod tym kątem przygotował trasę koncertową na rok 2022. Już od 2019 r. Coldplay zamierzał przekształcić przyszłe wyjazdy tak, aby były jak najmniejszym obciążeniem dla planety.

Granie na żywo i nawiązywanie kontaktów z ludźmi to w końcu powód, dla którego istniejemy jako zespół. Planowaliśmy tę trasę od lat i jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością grania piosenek z całego okresu, który spędziliśmy razem. Jednocześnie jesteśmy bardzo świadomi, że planeta stoi w obliczu kryzysu klimatycznego. Spędziliśmy więc ostatnie dwa lata na konsultacjach z ekspertami ds. środowiska, aby ta trasa była jak najbardziej zrównoważona i, co równie ważne, aby wykorzystać jej potencjał do popychania spraw naprzód.

- cytuje wypowiedź zespołu portal RMF 24.

Dave Gahan (fot. Spencer Ostrader) Nowy singiel Dave'a Gahana "zaczyna się od drobnostki i rośnie do monstrualnych rozmiarów"

W 2022 roku gościem specjalnym na koncertach Coldplay będzie amerykańska piosenkarka H.E.R. lub zespół London Grammar. Trasa "Music Of The Spheres World Tour" rozpocznie się już 18 marca przyszłego roku Kalifornii.

Więcej o: