"Serca gwiazd". Daria Zawiałow i A_GIM w coverze promującym serial "Pajęczyna"

Po trasie Męskie Granie Orkiestra 2021 oraz premierze albumu "Wojny i Noce" Daria Zawiałow została zaproszona do nowego projektu, który odsłania jej kolejne wcielenie. Tym razem wraz z cenionym producentem A_GIM-em wzięła na warsztat utwór Haliny Frąckowiak - "Serca gwiazd". Wszystko za sprawą produkcji Player Original - serialu "Pajęczyna" z Joanną Kulig w roli głównej.

Więcej kulturalnych i rozrywkowych wiadomości znajdziesz na Gazeta.pl >>

Joanna Kulig zagra główną rolę w najnowszej produkcji Player Original. "Pajęczyna" to pełen napięcia thriller, którego akcja toczy się równolegle w 1978 roku oraz w 2010 roku. Kulig wciela się w specjalistkę od zachowań pająków, która próbuje rozwikłać tajemnicę śmierci swojej matki i swojej siostry. Na potrzeby serialu Daria Zawiałow i A_GIM przygotowali wyjątkową wersję utworu Haliny Frąckowiak.

Zobacz wideo "Boję się, że jak zaczną kosić kukurydzę, znajdzie się mnóstwo martwych migrantów". Reportaż z granicy

O czym opowiada serial "Pajęczyna"?

- Staraliśmy się, aby nasza interpretacja była czymś innym i wpasowała się w mroczny klimat serialu. Ogromnie cieszę, się ze współpracy z niezwykłym, kosmicznie utalentowanym producentem, jakim jest A_GIM. Jego pomysł na aranżacje, całkowicie mnie zabrał. W połączeniu z genialnym tekstem Jonasza Kofty i Janusza Kondratowicza tworzy zagadkę, która intryguje i zaprasza do tajemniczego świata, do roku 1978, w którym rozgrywa się częściowo akcja serialu. Wkrótce światło dzienne ujrzy teledysk do utworu – opowiada Daria.

 

Serial "Pajęczyna" to historia inspirowana mało znanymi faktami z historii późnego PRL-u, kiedy to w szczycie gierkowskiej prosperity Polska rozwijała własny program atomowy. Dzieciństwo Kornelii Titko (Joanna Kulig), odważnej naukowczyni obdarzonej niezwykłą pamięcią, zniszczyła przedwczesna śmierć rodziców oraz starszej siostry, która zginęła w wypadku samochodowym. Matka Kornelii, Teresa Titko (Anna Radwan) była wybitnym fizykiem jądrowym; w gierkowskim programie nuklearnym pełniła rolę prawej ręki jego twórcy, generała-profesora Grzegorza Giedrowicza (Marek Kalita).

Po latach w życiu Kornelii pojawia się tajemniczy mężczyzna, który twierdzi, że był niegdyś oskarżony o zabójstwo jej siostry. Bohaterka rozpoczyna prywatne śledztwo. Kim jest tajemniczy mężczyzna i co naprawdę łączy go ze śmiercią dwóch najbliższych Kornelii kobiet? Jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za wtargnięcie na zakazane terytoria? Jaką rolę w tej historii sprzed lat odegrali oficerowie PRL-owskiego kontrwywiadu: kapitan Ewa Wolańska (Michalina Olszańska/Liliana Głąbczyńska) oraz podporucznik Tadeusz Mróz (Mateusz Banasiuk/Mirosław Baka)? Komu zależało na tym, aby Polska nie dołączyła do niewielkiego grona państw, liczących się w atomowym wyścigu?

Serial jest koprodukcją House Media Company i TVN Grupa Discovery. Producentami są Wojciech Bockenhaim (TVN) i Grzegorz Olkowski (House Media). Za reżyserię odpowiada Łukasz Jaworski, a autorem zdjęć jest Witold Płóciennik. Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami Ewa Gronowska, a charakteryzacją Pola Guźlińska. Kierownikiem produkcji serialu „Pajęczyna" jest Tomasz Parnowski, a autorami scenariusza Dariusz Suska, Wojciech Bockenheim oraz Jacek Małecki. Zdjęcia do produkcji rozpoczęły się pod koniec maja i realizowane są w Warszawie i okolicach. 7 odcinków trafi na platformę player.pl już jesienią. Serial został wsparty finansowo przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach tzw. Zachęt.

Pierwszy odcinek serialu "Pajęczyna" trafi do serwisu player.pl już we wtorek 19 października.

Więcej o: