Ewa Bem wraca z nową płytą "LIVE". Premiera już w listopadzie

Pierwsza dama polskiego jazzu wraca z nową płytą "LIVE", której premiera jest przewidziana na 12 listopada. To zapis koncertu, który odbył się w Sali Koncertowej Polskiego Radia Wrocław 4 marca 2015 roku, jako ostatni przed przerwą sceniczną artystki. "LIVE" jest jednocześnie zapowiedzią kolejnych występów, planowanych w 2022 roku.

Więcej treści kulturalnych i rozrywkowych znajdziesz na Gazeta.pl >>

Na płycie możemy usłyszeć największe przeboje Ewy Bem, a także piosenki z repertuaru m.in. Marka Grechuty, Skaldów czy Wojciecha Młynarskiego. Singlem zapowiadającym nowy album jest utwór "Wyrzeźbiłam twoją twarz w powietrzu", którego można już posłuchać na YouTube i we wszystkich serwisach streamingowych.

Zobacz wideo Popkultura odc. 87

Ewa Bem w świetnej formie. Posłuchaj jej wykonania "Wyrzeźbiłam twoją twarz w powietrzu"

Ewa Bem tak opowiada o utworze:

Przed wieloma laty, w komedii "Małżeństwo z rozsądku" - piosenkę skomponowaną przez Andrzeja Dudusia, do której słowa napisała Agnieszka Osiecka - zaśpiewał Daniel Olbrychski. Ta piosenka jest… Po prostu urocza! Zwiewna, prześliczna… Tak prześliczna jak prześliczna była Elżunia Czyżewska, która była adresatką tej piosenki w filmie. Doskonała piosenka, doskonali aktorzy… No i cóż, mam nadzieję, że ja też zaśpiewałam ją nieźle.
 

Artystka wraca w świetnej formie ze znakomitym repertuarem — pierwszy raz po przerwie Ewę Bem można było zobaczyć w tym roku na scenie Ladies Jazz Festiwalu w Gdyni, gdzie obchodziła 50-lecie swojej pracy artystycznej. Bem zdecydowała się na przerwę z powodu choroby swojej córki, Pameli Bem-Niedziałek, która zmarła w 2017 roku po kilkuletniej walce z glejakiem. 

Płyta "Live" ukaże się już 12 listopada. Krążek można już zamówić w preorderze na stronie KulturalnySklep.pl. Wszystkie płyty, zamówione w przedsprzedaży zostaną podpisane przez artystkę. Na albumie znalazły się utwory:

 1. Intro
 2. Trudniej wierną być w sobotę
 3. Cały świat
 4. Walc szczęście
 5. Wyrzeźbiłam twoją twarz w powietrzu
 6. Podaruj mi trochę słońca
 7. Dla ciebie jestem sobą
 8. Niepewność
 9. Wschód słońca w stadninie koni
 10. Por favor
 11. Jak to dziewczyna
 12. Więc jak?
 13. Wiązanka: Żyj kolorowo; Sprzedaj mnie wiatrowi; Wyszłam za mąż, zaraz wracam; Kolega maj; Miłość jest jak niedziela
 14. Powrotna bossa-nova
 15. Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał
 16. W dzikie wino zaplątani
 17. W słowach ślad tylko został
Więcej o: