Adele z singlem "Easy On Me" pokonuje BTS. Pobiła rekord na Spotify

Kiedy Adele wydaje pierwszy singiel od sześciu lat, trzeba się przygotować na to, że będzie się działo. Premiera piosenki "Easy On Me" rozbiła bank - Adele może się pochwalić m.in. rekordem na Spotify, ponieważ jej najnowszy utwór zdobył najwięcej odtworzeń jednego dnia w historii platformy. Brytyjska wokalistka pokonała tym samym koreański zespół BTS.

Więcej treści kulturalnych i rozrywkowych znajdziesz na Gazeta.pl >>

W piątek Adele zaprezentowała swój nowy singiel "Easy on Me", który znajdzie się na wyczekiwanej płycie "30". Jak ogłosiło Spotify, utwór pobił rekord platformy w największej liczbie odtworzeń na świecie w ciągu jednego dnia. Wcześniej najlepszym wynikiem w tej kategorii szczyciła się K-popowa grupa BTS — wedle szacunków "Billboardu" ich piosenka "Butter" zdobyła 23 maja ponad 20,9 mln odtworzeń na całym świecie. 

Zobacz wideo Popkultura odc. 87

Adele rozgrzewa się przed premierą albumu "30" i bije nowe rekordy

Spotify na razie nie ujawnił dokładnej liczby globalnych odtworzeń, które zebrało "Easy on Me" Adele. Na YouTube teledysk do piosenki, wyreżyserowany przez Xaviera Dolana, w ciągu trzech dni od premiery zgromadził ponad 72 mln odsłon. Wideo do "Easy On Me" powstało w ubiegłym miesiącu w Quebecu. – Szczerze miałem nadzieję, że ponownie uda się nam współpracować – mówi Dolan. – Dla mnie nie ma silniejszych doznań, niż spotkanie dwóch artystów po latach przerwy. Ja się zmieniłem. Adele się zmieniła. To jest okazja, by celebrować to, jak się rozwinęliśmy, a zarazem pozostaliśmy wierni swoim marzeniom. Wszystko jest takie samo, ale jednak inne – podkreśla reżyser. Wideo zaczyna się w tym samym domu, w którym wspólnie kręcili klip do "Hello" w 2015 roku.

 

"'30' będzie płytą bardzo osobistą — artystka opowie w nowych piosenkach m.in. o emocjach, które towarzyszyły jej po rozstaniu z mężem, a także o samotnym macierzyństwie. Zapytana podczas live'u na Instagramie, o czym jest jej nowy album, Adele odpowiedziała, że o rozwodzie. W środowym oświadczeniu 33-letnia piosenkarka opisała album jako jej podróż "przez najbardziej burzliwy okres w życiu" - pisze o nadchodzącym wydawnictwie "The Wall Street Journal".

Premiera nowego krążka jest zaplanowana na 19 listopada. Za produkcję na płycie odpowiadali wcześniejsi współpracownicy Adele: Greg Kurstin, Max Martin, Shellback i Tobias Jesso Jr., a także nowi: Inflo i Ludwig Göransson. W dotychczasowej dyskografii Adele znajdują się płyty: "19" (2008), "21" (2011) oraz "25" (2015). 

Więcej o: