Tomasz Lis wychwala TVP Kultura za Konkurs Chopinowski: Muszę to przyznać. Świetna robota TVP Kultura

Tomasz Lis na swoim Twitterze docenił TVP Kultura za sposób relacjonowania 18. Konkursu Chopinowskiego. Napisał, że oprawa i dobór ekspertów zasługują na uznanie. Internauci nie dowierzali, że naczelny "Newsweeka" chwali "reżimową telewizję" i zastanawiali się, czy przypadkiem nie kpi.

Finał 18. Konkursu Chopinowskiego odbył się w środę 20 października. W nocy jury obradowało, by wyłonić najlepszego pianistę, a o 2 w nocy opublikowano werdykt. Przyznano osiem nagród.

Zobacz wideo Chris Cugowski o słowach Dudy, „że młodzi lekceważą muzykę Krawczyka"

Tomasz Lis chwali TVP Kultura. Chodzi o realizację 18. Konkursu Chopinowskiego

W czwartek, po zakończeniu Konkursu Chopinowskiego, Tomasz Lis pochwalił na swoim Twitterze TVP Kultura i pogratulował redakcji "obsługi" konkursu. "Nie do wiary! Tomasz Lis wspiera "reżimową"  telewizję!" - dziwili się internauci. Inni zastanawiali się, czy wpis Tomasza Lisa nie jest kpiną. 

"Muszę to, dla zasady, przyznać. Świetna robota TVP Kultura przy okazji konkursu chopinowskiego. Dobre studio, ciekawi eksperci, dobre realizacja i wywiady "na gorąco" w kuluarach. Do tego oprawa z klasą, kompatybilna z charakterem imprezy. Podziękowania i gratulacje" - napisał Lis.

Więcej o ważnych wydarzeniach kulturalnych przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Konkurs Chopinowski. Bruce Liu zwycięzcą 18. Konkursu Chopinowskiego

Jury konkursowe pod przewodnictwem Katarzyny Popowej-Zydroń ogłosiło zwycięzców dopiero po 2 w nocy. Zwycięzcą XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina został Bruce (Xiaoiu) Liu z Kanady.

Pozostałe nagrody jury przyznało:

  • VI nagroda: JJ Jun Li Bui (Kanada)
  • V nagroda: Leonora Armellini (Włochy)
  • IV nagroda: ex aequo Aimi Kobayashi (Japonia) i Jakub Kuszlik (Polska) (także nagroda Polskiego Radia za mazurki)
  • III Martin Garcia Garcia (Hiszpania) (także nagroda za najlepsze wykonanie koncertu)
  • II nagroda: ex aequo Alexander Gadjiev (Włochy/Słowenia) (także nagroda im. Krystiana Zimermana za najlepsze wykonanie sonaty) i Kyohei Sorita (Japonia)

- O mój boże, naprawdę nie wiem, co powiedzieć. To jest wspaniałe uczucie, stać tutaj, to była wielka przygoda z tymi wspaniałymi ludźmi grać w Filharmonii Narodowej w Warszawie... Na pewno szczęśliwa jest moja rodzina i moi przyjaciele, a ja naprawdę nie mam słów. To wielkie przeżycie i wielka radość móc uczestniczyć w tym wspaniałym, niezwykle prestiżowym wydarzeniu, jakim jest Konkurs Chopinowski - powiedział po zwycięstwie Bruce (Xiaoiu) Liu z Kanady.

Na kolejny Konkurs Chopinowski będziemy musieli poczekać cztery lata.

Więcej o: