Hania Rani i Dobrawa Czocher prezentują album "Inner Symphonies"

15 października nakładem słynnej wytwórni Deutsche Grammophon ukazał się wyczekiwany debiut duetu Hania Rani i Dobrawa Czocher. Polskie artystki zaprezentowały zachwycającą płytę "Inner Symphonies". - Zapraszamy słuchaczy, aby dołączyli do nas w naszych uduchowionych podróżach i zanurzyli się w intymne muzyczne przestrzenie - mówią Rani i Czocher.

Hania i Dobrawa kontynuują obecnie jesienne tournée po Europie. – Wierzymy, że muzyka ma nieskończoną zdolność oddziaływania na serca i umysły ludzi – tymi słowami polska kompozytorka, pianistka i wokalistka Hania Rani oraz kompozytorka i wiolonczelistka Dobrawa Czocher prezentują w Deutsche Grammophon swój długo oczekiwany debiutancki album "Inner Symphonies".

Zobacz wideo Adam Woronowicz wymiata z monologiem o jajkach. W serialach jak "The Office" to obsada jest kluczowa

Hania Rani, Dobrawa Czocher i ich wewnętrzne symfonie

Nagranie odzwierciedla bliskość artystycznego partnerstwa, które rozwija się od czasu, gdy Hania i Dobrawa po raz pierwszy spotkały się jako nastolatki w szkole muzycznej w Gdańsku. Nagrany w rodzimej Polsce (w Sali Filharmonii Szczecińskiej) album jest ich pierwszym pełnym albumem z oryginalnymi utworami. Łączy wielowarstwowo naturalne dźwięki klasycznych instrumentów i brzmienia elektroniczne, tworząc emocjonalnie naładowaną, zawsze liryczną, uduchowioną wizję współczesnej muzyki klasycznej i zabierając słuchaczy w swoistą podróż od zimy do wiosny, od ciemności do światła, od rozpaczy ku nadziei.

Trzy e-single – "Con Moto", "Dunkel" i "There Will Be Hope" – wydane w lipcu i wrześniu dały już przedsmak muzyki z albumu, a fani mogli cieszyć się również wyjątkowym występem duetu na żywo w trakcie wieczoru DG's "Yellow Lounge" na festiwalu Reeperbahn w Hamburgu we wrześniu. Na początku tego roku Hania i Dobrawa były gwiazdami kampanii promocyjnej Netflix Polska, nowego thrillera "Otwórz oczy", zbudowanego wokół zapadającej w pamięć kompozycji duetu "Dunkel". W ramach tego innowacyjnego projektu artystki były połączone z interfejsem mózg-komputer podczas występu, a zebrane sygnały były transmitowane w czasie rzeczywistym jako symulowane animacje 3D, które były następnie wyświetlane w otaczającej ich przestrzeni. Cały film można obejrzeć tutaj:

 

Obie artystki studiowały na renomowanym Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Niemczech. Hania zdobyła uznanie krytyków i odniosła wielki sukces na listach przebojów w Polsce i Wielkiej Brytanii już dzięki debiutanckiemu solowemu albumowi, Dobrawa zbudowała imponującą karierę jako solistka, kameralistka i wiolonczelistka orkiestrowa.

Duet przedstawi "Inner Symphonies" na europejskiej trasie koncertowej w Paryżu, Londynie, Dublinie, Zurychu, Utrechcie, Kolonii, Karlsruhe, Wiedniu, Pradze, Warszawie, Barcelonie i Madrycie.

Więcej o: